Byli piłkarze Cracovii i Wisły prawomocnie skazani za korupcję

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Były bramkarz i kapitan Pasów Krzysztof P., były pomocnik Wisły Kraków Łukasz G. i były napastnik obu klubów Radosław M. zostali prawomocnie skazani za proceder korupcyjny, gdy byli piłkarzami GKS-u Bełchatów – informuje blog Piłkarska Mafia. Cala trójka trafiła do naszych klubów w późniejszym czasie.

37-letni Krzysztof P. jest dziś bramkarzem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W Cracovii występował od 2012 do 2015 roku. P. miał postawione zarzuty udziału w ustawieniu siedmiu spotkań. Został skazany na dziewięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 3375 złotych grzywny.>>>Więcej o korupcji na blogu Piłkarska Mafia>>>

36-letni Łukasz G. gra aktualnie w Miedzi Legnica. Były reprezentant Polski występował w Wiśle Kraków w latach 2009-2015 (zdobył jedno mistrzostwo Polski). G. miał postawione zarzuty udziału w ustawieniu 30 spotkań. Są skazał go na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 22 tysiące złotych grzywny.

35-letni Radosław M. dziś nie gra już w piłkę. Były reprezentant został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i cztery tysiące złotych grzywny. Miał postawiony zarzut udziału w ustawieniu 22 meczów. W Wiśle grał w 2008 roku, a w Cracovii w latach 2009-2010.

Piłkarze GKS-u Bełchatów ustawiali mecze w 2004 i 2005 roku, gdy klub grał w II lidze. Oskarżonych o korupcję zostało 29 osób – 27 zostało skazanych, a 2 uniewinnionych.

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale