Comarch Cracovia ciągle w grze o mistrzostwo

Comarch Cracovia w sobotę wysoko wygrała z GKS-em Tychy 7:4, ale w niedzielę nie zdołała powtórzyć tego wyniku i uległa tyszanom 1:3. Rywalizacja o mistrzowski tytuł przenosi się teraz do Tych.

Pełna mobilizacja

Sobotnie spotkanie źle rozpoczęło się dla gospodarzy. Przy wypełnionym po brzegi lodowisku przy Siedleckiego worek z bramkami rozwiązali hokeiści GKS-u. Pasy jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji w przeciągu zaledwie dwóch i pół minuty trafili do bramki rywala trzykrotnie i na przerwę zjechali prowadząc 3:1.

Comarch Cracovia nie potrafiła wykorzystać gry w podwójnej przewadze i zamiast na początku drugiej tercji podwyższyć prowadzenie, straciła bramkę. To podziałało na gospodarzy wyjątkowo mobilizująco. Na listę strzelców ponownie wpisali się Adam Domogała i Filip Kapica. W ostatnich dwudziestu minutach Pasy zdobyły jeszcze dwa trafienia. Tyszanie odpowiedzieli również dwoma bramkami, ale były to trafienia wyłącznie minimalizujące oblicze porażki.

Niedziela bez happy-endu

Po spektakularnym sobotnim zwycięstwie Comarch Cracovia nie poszła za ciosem i nie zdołała wyrównać stanu rywalizacji. GKS otworzył wynik spotkania już w pierwszej minucie. Choć gospodarze zdołali wyrównać, to goście zdobyli dwa kolejne trafienia i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Po czterech meczach finałowych walka o mistrzostwo ciągle pozostaje bez rozstrzygnięcia. Teraz rywalizacja ponownie wraca do Tych. Piąty mecz finałowy rozegrany zostanie 29 marca o godz. 18:30.

Sobota

Comarch Cracovia - GKS Tychy 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Bramki: Paczkowski (16.), Domogała (17., 39.), Kapica (18., 37.), Sinagl (43.), Kalus (44. k) – Jeziorski (8.), Rzeszutko (8.), Komorski (52.), Kogut (55.)