Cracovia jest na obozie z Olivą, ale bez Wdowiaka

M. Wdowiak nabawił się kontuzji fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Piłkarze Michała Probierza dotarli w poniedziałek do słoweńskiej Radenci. W kadrze znalazło się 28 zawodników, w tym ośmiu wicemistrzów Polski Centralnej Ligi Juniorów. Dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu rozegra podczas zgrupowania cztery sparingi.

Zgrupowanie Pasów potrwa do 8 lipca. W tym czasie podopieczni trenera Probierza zmierzą się w meczach kontrolnych z Partizanem Belgrad (27 czerwca), NK Maribor (30 czerwca), Jenisejem Krasnojarsk (4 lipca) i Dinamem Zagrzeb (7 lipca).

Hiszpan zastąpi Piątka?

W Słowenii do sezonu będzie się przygotowywać 28 piłkarzy. Probierz nie zabrał testowanych Brazylijczyków, jest za to nowy napastnik Gerard Oliva, który w poniedziałek podpisał trzyletni kontrakt.

– Nie jestem typem zawodnika, który publicznie wyznacza sobie, ile chce strzelić bramek, bo zawsze chcę więcej. Jeśli zdobędę pięć, będę chciał zdobyć dziesięć. Jeśli strzelę dziesięć, będę celował w 20 – zapowiada 29-latek w rozmowie z klubową telewizją. W Cracovii liczą, że Hiszpanowi uda się zastąpić Krzysztofa Piątka, który odszedł do włoskiej Genoi za około cztery miliony euro, a w poprzednich rozgrywkach trafił do siatki 22 razy.

Pech Wdowiaka

Do autobusu nie wsiadł za to Mateusz Wdowiak. Tuż przed wyjazdem pomocnik nabawił się urazy stawu łokciowego i będzie pauzował około dwa tygodnie. Do treningów wróci więc po powrocie kolegów ze Słowenii. 

W szerokiej kadrze znalazło się miejsce dla ośmiu wicemitrzów Polski juniorów, który zakończyli sezon 20 czerwca. Będą trenować w nieco innym rytmie, by mogli wypocząć po trudnych rozgrywkach. Probierz zabrał na zgrupowanie obrońców Adriana Kajpista i Radosława Kruppę, pomocników Michała Wiśniewskiego, Sylwestra Lusiusza, Roberta Ożóga i Radosława Kanacha oraz napastników Sebastiana Strózika i Daniela Pika.

Probierz będzie się przyglądał także Szymonowi Kiebzakowi, który wrócił z wypożyczenia do Garbarni. Pomocnik był wyróżniającym się piłkarzem zespołu, który awansował do I ligi.

comments powered by Disqus