Dmuchawce odleciały z Kraków Airport. Zaprezentowano nowy logotyp [ZDJĘCIA]

Odsłonięcie nowego logotypu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek Kraków Airport zaprezentował swój nowy logotyp. Wybrany z ponad 90 prac granatowo-seledynowy znak wraz z czcionką ma nawiązywać do bryły portu lotniczego. W jego wnętrzu widnieje podobizna samolotu. Poprzednie logo towarzyszyło Kraków Airport przez ostatnie 10 lat. Zapowiedziana została również nowa kampania promocyjna.

Uczestnicy konkursu musieli stworzyć nowy logotyp lotniska, identyfikujący funkcję miejsca, zachowując przy tym oryginalność i możliwość implementacji. Do 23 stycznia wpłynęły 92 prace, z czego 90 projektów spełniało wymogi formalne. Zwycięzcą zostało studio graficzne 2 code, reprezentowane przez Krzysztofa Drumińskiego i Jakuba Walkowicza.

– Punktem wyjścia była bryła nowego budynku. Jej fragment został pokazany z pewnej perspektywy i stał się podstawą konstrukcji znaku. Wykorzystaliśmy też tutaj trójkąty, które są w siatce budynku, która też pozwoliła wyznaczyć ostateczny kształt znaku. W środku wkomponowany został symbol samolotu. Zachowaliśmy również kolorystykę Kraków Airport design. Projekt spełnia wszystkie kryteria, które były w konkursie – mówił po prezentacji logotypu Jakub Walkowicz.

Kraków Airport na tramwajach

Nowy logotyp lotniska to nie jedyna nowość, którą w środę ogłosili włodarze portu. Rusza kampania promocyjna 101 połączeń #PROSTOzKRAKOWA. Na 20 tramwajach poruszających się po krakowskich torowiskach promowane będą nowe kierunki wraz z nowym logotypem.

Efekty pierwszego etapu kampanii widoczne będą już w piątek. Reklama 22 letnich kierunków będzie umieszczona na 11 tramwajach. Drugi etap przewidziany jest na wrzesień i październik. Wówczas zobaczymy 18 połączeń na 9 tramwajach. Każdy z etapów będzie trwał sześć tygodni. – Dzisiejszym dniem zamykamy symbolicznie okres wielkiej inwestycji kubaturowej, podsumowujemy ostatnie 10 lat i rozpoczynamy nowy etap w historii lotniska – mówił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Wszystko wskazuje, że również w tym roku pobity zostanie kolejny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów na krakowskim lotnisku. Według szacunków będzie to ponad 5 milionów osób. W tegorocznej ofercie Kraków Airport znajduje się 101 połączeń na cztery kontynenty.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale