Hutnik wciąż w kryzysie, AGH wygrywa w Zawierciu

Siatkarze Hutnika znów nie mieli powodów do radości fot. UKS Hutnik Kraków

Po szóstej kolejce I ligi znów w odmiennych nastrojach są krakowscy siatkarze. Znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej Hutnik przegrał przed własną publicznością, z kolei ekipa AGH przywiozła trzy punkty ze Śląska.

Świetna passa AGH-u trwa

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali w miniony weekend zawodnicy AGH Kraków. Po tym, jak w Siedlcach ograli miejscowy KPS, tym razem przywieźli komplet punktów z Zawiercia. Krakowscy siatkarze wygrali pierwszy set, za to w drugim doznali bolesnej porażki - do 14. Trzeci set zakończył się wygraną AGH-u na przewagi, za to w ostatniej partii przyjezdni nie mieli już dla Warty Zawiercie litości.

Kolejna porażka Hutnika

Dużo gorzej zaprezentowała się drużyna Hutnika, która przegrała kolejny mecz we własnej hali. Po porażkach w roli gospodarzy z MKS-em Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września, tym razem pewne zwycięstwo na Suchych Stawach zanotował KS Espadon Szczecin. Hutnicy pierwszą partię przegrali do 19, drugą do 17, zaś w trzecim secie podjęli walkę do końca i ostatecznie ulegli gościom 23:25. Porażka spowodowała, że Hutnicy spadli w tabeli na 11. lokatę.

– Przed meczem wielu kibiców zastanawiało się, czy przy obecnej sytuacji będziemy w stanie sprostać przeciwnikowi ze Szczecina. Mimo wyniku nasza gra nie wyglądała jednak źle, zabrakło nam przede wszystkim skutecznego ataku i zagrywki. Mamy jednak nadzieję, że w następnych meczach zrehabilitujemy się za tę porażkę. Na pewno nie można nam zarzucić braku ambicji – podkreślał po zakończeniu spotkania przyjmujący Hutnika, Dominik Miarka.

W następnej serii spotkań obie drużyny czekają wyjazdy - AGH zagra z UMKS-em Kęczanin Kęty, zaś Hutnika czeka mecz z KPS-em Siedlce.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - KS AGH Kraków 1:3 (21:25, 25:14, 24:26, 17:25)

Hutnik Kraków - Espadon Szczecin 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)