Nowa hala już rdzewieje [ZDJĘCIA]

Fasada hali Cracovii ze stali kortenowskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budowa hali 100-lecia KS Cracovia  przy alei Focha jest na ostatniej prostej. Trwa montaż fasady ze stali kortenowskiej. Obiekt ma być oddany do użytku do końca kwietnia 2018 roku.

Szkło i stal kortenowska

Fasada obiektu składa się z tysiąca metrów kwadratowych części szklanej. Reszta jest właśnie wykonywana ze stali kortenowskiej. – To stal o specjalnym składzie chemicznym, na której po wystawieniu na działanie słońca i deszczu samoczynnie pojawi się powłoka ochronna przypominająca rdzę. Tak zwane „dojrzewanie” materiału może trwać do trzech lat – mówi Łukasz Sokołowski, kierownik budowy z firmy Skanska.

Budowa rozpoczęła się w styczniu 2016 roku. Jest to spóźniony prezent z okazji obchodzonego w 2006 roku 100-lecia Cracovii. Obiekt ma służyć niepełnosprawnym – nie tylko kibicom, ale przede wszystkim zawodnikom – krakowianom i drużynom klubu KS Cracovia 1906. 10 milionów złotych dotacji, czyli około 25% kosztów inwestycji, pochodzi z ministerstwa sportu. Operatorem hali chce być KS Cracovia 1906. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy.

Pochylnią na taras

Ze względu na warunki wysokości zabudowy, płyta boiska będzie znajdować się 3,5 metra pod poziomem terenu. Hala zostanie w pełni wyposażona w szatnie, siłownię sale konferencyjne, punkt gastronomiczny i hotel z 17 pokojami. Na dachu znajdzie się taras o powierzchni około 700 metrów kwadratowych, z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Połowa będzie zielona, nieużytkowa. Dostaniemy się tam dwoma windami lub specjalną 220-metrową pochylnią, która będzie się zaczynać niedaleko rzeki Rudawy.

– Jestem przekonany, że ten piękny obiekt zdobędzie wiele nagród – mówi Krzysztof Kowal.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale