„Nowa” Wieczysta lepsza od Hutnika. Jeszcze bez Pazdana, ale z nowym trenerem [ZDJĘCIA]

Wieczysta Kraków, która latem przeszła rewolucję kadrową, rozpoczęła sparingi od zwycięstwa z Hutnikiem Kraków. To był pierwszy, nieoficjalny jeszcze mecz, pod wodzą nowego trenera Macieja Musiała.
Szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie prowadził Garbarnię Kraków, rozpoczął przygotowania z nowym klubem w dobrym stylu. Żółto-czarni od początku grali lepiej od rywali z Suchych Stawów.

Wynik meczu ustalili już do przerwy. W spotkaniu zagrało dziewięciu nowych zawodników.

Gol i asysta Torresa

Rezultat otworzył pozyskany latem 19-letni skrzydłowy Damian Kiedrowicz, który występował ostatnio w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa.

W swoim pierwszym meczu w Wieczystej wykorzystał dogranie z prawej flanki Manuela Torresa. Potem Hiszpan sam wymierzył sprawiedliwość, wykorzystując w końcówce pierwszej połowy rzut karny.

Brak Pazdana

Po odejściu Radosława Majewskiego i Sławomira Peszki najbardziej rozpoznawalną twarzą drużyny ma być w nowym sezonie Michał Pazdan.

Doświadczony obrońca nie wystąpił w sobotnim meczu z Hutnikiem. Przed meczem biegał, ale nie było go w kadrze na mecz.
Czeka ekstraklasa

Hutnicy przegrali drugi mecz drugiego dnia z rzędu, bo w piątek ulegli w sparingu Siarce Tarnobrzeg 0:1. Grali jednak młodym składem, innym, niż na co dzień w II lidze.

Tymczsem Wieczysta już we wtorek zagra jeszcze z bardziej wymagającym rywalem. Będzie nim beniaminek ekstraklasy Puszcza Niepołomice.

Wieczysta Krakow - Hutnik Kraków 2:0 (2:0)

Bramki: Kiedrowicz (17.), Torres (35. - karny).