Nowe oblicze Wadowickiej. Oryginalna fasada przy Rondzie Matecznego

fot. Grupa BUMA

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace nad elewacją pierwszego z trzech budynków kompleksu biurowego Wadowicka 3. Od strony Ronda Matecznego można już zobaczyć nowoczesną, przeszkloną bryłę.

Kompleks biurowy Wadowicka 3 powstaje w dzielnicy Podgórze, w sąsiedztwie Ronda Matecznego. Inwestycja zakłada budowę trzech niezależnych, siedmiopiętrowych biurowców o łącznej powierzchni 31 tys. mkw. Oprócz powierzchni biurowych na parterach budynków pojawią się punkty handlowo-usługowe. Budowa pierwszego z nich zakończy się w III kwartale tego roku. Za projekt odpowiada Medusa Group, polska pracownia architektoniczna.

– Architektura Wadowickiej jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy oryginalny i niepowtarzalny efekt – mówi Łukasz Zagała, architekt Medusa Group. – Szklane tafle odbijają otoczenie w sposób nieoczekiwany, przez co fasady pomimo powtarzalności wydają się ciągle zmieniać.


Wciąż niewiele wiadomo na temat potencjalnych najemców kompleksu. Wiemy natomiast, że Wadowicka 3 to biurowiec, który posiada certyfikat BREEAM, oparty na systemie oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko. To obecnie jeden ze standardów w branży nieruchomości stosowany na świecie przez inwestorów, deweloperów i najemców.

– We wszystkich realizacjach stosujemy zaawansowane technologicznie rozwiązania spełniające najwyższe parametry jakościowe związane z certyfikacją budynków – mówi Konrad Dziewoński, prezes Grupy Buma. Standardem w tym zakresie jest budowa parkingów rowerowych, ale też stacji ładowania samochodów elektrycznych.

comments powered by Disqus