Nowe życie Parku Biznesowego w Zabierzowie. Brytyjczycy zainwestują 16 milionów euro

Kraków Business Park w Zabierzowie czeka modernizacja. First Property Group, brytyjski fundusz inwestycyjny ogłosił plany, które obejmą pracę nad czterema biurowcami i budowę kolejnych. Ale to niejedyna zmiana. Podkrakowska strefa biznesu zmienia również swoją nazwę.

Właściwie to nie Kraków Business Park, a Eximius Park czeka modernizacja. Decyzję o zmiany nazwy zdecydował fundusz First Property Group, który w ubiegłym roku kupił kompleks biurowców. Według zapewnień FGP, londyńskiej spółki zarządzającej nieruchomościami, zmiana nazwy to tylko pierwszy etap modernizacji.

Zaplecze sportowe i duży parking

Zmiany w obrębie parku będą kosztowały First Property Group 16 milionów euro. Prace modernizacyjno-rozwojowe planowane przez ostatnie pół roku zakładają, m.in. stworzenie nowoczesnego zaplecza sportowego i rekreacyjnego, a także budowę parkingu. Jak poinformował Ben Habib, dyrektor generalny First Property Group, inwestycje przekładają się na korzyści nie tylko dla najemców, ale również dla mieszkańców gminy Zabierzów. Wszystkie działania mają zakończyć sie w ciągu dwóch lat.

– W niedalekiej przyszłości, kompleks w Zabierzowie stanie się atrakcyjnym i przyjaznym dla pracowników parkiem biznesowym – podkreśla Habib. – Jesteśmy doskonale zlokalizowani, tuż przy porcie lotniczym, a niebawem ponownie będziemy mieli dogodne połączenie kolejowe z centrum miasta.

W przyszłości kolejne biurowce z hotelem

Według informacji przekazanych przez Gazetę Wyborczą w planach First Property Group jest również budowa kolejnych dwóch biurowców oraz hotelu. Tym samym powierzchnia biurowa miałaby zwiększyć się o przynajmniej 70 tys. mkw. Realizacja tych planów jest przewidywana w latach 2022-2023.

comments powered by Disqus