Pluszaki na lodowisko, a potem do chorych dzieci

fot. Cracovia.pl

W niedzielę, 3 grudnia na mecz krakowskich hokeistów z drużyną GKS-u Tychy kibice mogą przynieść maskotki i odebrać bilet za złotówkę. Jest to piąta edycja akcji charytatywnej Teddy Bear Toss. Po pierwszej bramce Cracovii pluszaki zostaną rzucone na lód. Później krakowscy zawodnicy zawiozą zebrane misie-prezenty dzieciom przebywającym w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu i w innych placówkach.

3 grudnia o godzinie 18.30 odbędzie się mecz mistrzów i wicemistrzów w ramach Polskiej Hokej Ligi. Będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na rywalizację dwóch najlepszych drużyn w kraju. Już po raz piąty na lodowisku przy Siedleckiego organizowana jest akcja charytatywna rodem z najlepszych lig świata - Teddy Bear Toss. Klub prosi kibiców, by przynieśli ze sobą pluszaki. Ważne, żeby były nowe i zapakowane w folię ochronną, która ma zapobiec ich zwilgoceniu podczas rzucania na lód, gdy krakowianie strzelą pierwszego gola.

Każdy, kto przyjdzie z maskotką, kupi bilet na mecz za symboliczną złotówkę. Akcja ma na celu zrobienie prezentów w postaci maskotek dzieciom przebywającym w szpitalu w Prokocimiu i w innych placówkach. Po meczu pluszaki zawiozą osobiście zawodnicy Cracovii.

Niepowtarzalne koszulki tylko na jeden mecz

Krakowscy zawodnicy podczas meczu będą mieli na sobie unikatowe bluzy, które założą tylko na to spotkanie. Akcja została stworzona i sfinansowana przez kibiców drużyny. Po meczu stroje zostaną wystawione na aukcję wraz z autografami zawodników. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na szkolenie młodych hokeistów z akademii hokejowej Cracovii.

Poza koszulkami zawodników będzie można wylicytować oryginalną bluzę z własnym nazwiskiem. Ta aukcja ruszyła już 22 listopada i potrwa tydzień. Kolejna licytacja, tym razem bluzy meczowej Filipa Drzewieckiego, odbędzie się podczas meczu i poprowadzi ją znany hokeista Adam Grzanka. Zwycięzca odbierze wygraną zaraz po spotkaniu i będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Drzewieckim. Kolejne aukcje z bluzami zawodników zostaną wystawione 4 grudnia.

Karolina Kubowicz

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale