Polska bez seta na otwarcie XX Memoriału im. Huberta Wagnera. Kolejne emocje w weekend [ZDJĘCIA]

Od porażki 0:3 Polski ze Słowenią rozpoczął się XX Memoriał im. Huberta Wagnera w Tauron Arenie. W sobotę biało-czerwoni zagrają z Francją, a w niedzielę z Włochami.
Ruszył weekend dużych siatkarskich emocji w Krakowie, gdzie zjechali się najlepsi na świecie - wicemistrzowie świata (Polacy), wicemistrzowie Europy (Słoweńcy), mistrzowie olimpijscy (Francuzi) i mistrzowie świata i Europy (Włosi).

Zmagania ogląda z trybun komplet widzów - 15 tys.

Pierwszy mecz nie wyszedł

Przed rozpoczęciem zmagań trener biało-czerwonych Nikola Grbić podkreślał, że dyspozycja jego podopiecznych nie może być najwyższa. Forma ma nadejść w rozpoczynające się 31 sierpnia mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu Polacy boleśnie odbili się od Słoweńców, którzy wygrali pewnie 3:0.

Ten mecz był pod ich kontrolą. Polacy głównie gonili rywali, ale nawet niesieni głośnym dopingiem licznie zgromadzonych kibiców, nie byli w stanie doskoczyć.

Mocne asy Leona

Na początku drugiej partii ekipy grały punkt za punkt, a Słoweńcy odskoczyli dopiero na 12:10. Mimo to była to rozgrywka, w której biało-czerwoni zdobyli najmniej punktów (18).

Kibice mieli pojedyncze chwile radości. Rywali straszyły mocne serwisy Wilfredo Leona, który przełamał w ten sposób pierwszą piłkę meczową w trzecim secie. Niestety Słoweńcy byli o klasę lepsi i nie zmieniły tego przebłyski Leona, Aleksandra Śliwki, czy Łukasza Kaczmarka.

Polska - Słowenia 0:3 (21:25, 18:25, 21:25).