Przegląd kadr Cracovii i testy 17-latka. W upale na remis z Wartą

Bez Michała Rakoczego, Karola Knapa czy Jakuba Myszora, ale z występami nowej młodzieży. Cracovia sprawdziła formę przed sezonem, remisując 1:1 z Wartą Poznań.

Spotkanie, rozgrywane na zgrupowaniu w Opalenicy, toczyło się w dużym słońcu. Jacek Zieliński wystawił 22 piłkarzy, szukając wśród nich następców odchodzących.

Na razie nowych transferów do klubu nie widać, a włodarze głośno mówią o cięciach – z tego powodu rozwiązano też drużynę rezerw. Włączeni do kadry pierwszego zespołu zawodnicy mają szansę pokazać się w sparingach.

Testują 17-latka

W Opalenicy z Cracovią trenuje 17-letni Franciszek Dziewicki (rocznik 2006). Zawodnik, który był ostatnio graczem Escolii Varsowia i występował w Centalnej Lidze Juniorów, dostał drugą szansę od trenera Jacka Zielińskiego. Z Wartą otrzymał 19 minut, zajmując w drugiej połowie miejsce na środku obrony.

Grał w Wiśle, strzelił Cracovii

W sparingu z Wartą Pasy miały przewagę optyczną, ale od 20. minuty przegrywały 0:1.

Po zamieszaniu w polu karnym drogę do siatki znalazło uderzenie Stefana Savicia, byłego piłkarza Wisły Kraków.

Cracovia ożywiła się po przerwie. W 55. minucie oskrzydlająca akcja Takuto Oshimy umożliwiła szansę Patrykowi Makuchowi. Napastnika chciał uprzedzić Miguel Luis, ale jego interwencja zakończyła się golem samobójczym, który dał Cracovii remis.

Grają we wtorek

Po trzech sparingach Pasy mają bilans 1-1-1. Wcześniej wygrały 2:0 w Rącznej z Spiską Nową Wieś i przegrały w Opalenicy 0:1 z Banikiem Ostrava. We wtorek zagrają z Mladą Bolesław.

Warta Poznań – Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki: Savić (20.) – Miguel Luis (55. – sam.).

Cracovia: Hrosso (46. Wilk) – Rapa (63. Hyla), Hoskonen (71. Dziewicki), Jugas, Ghita (71. Jodłowski), Bochnak (63. Rózga) – Oshima (71. Stachera, 82. Mrozik), Lusiusz (63. Kolec), Atanasov (63. Urban) – Kallman (63. Śmiglewski), Makuch (63. Balaj).