Przykra porażka i uraz Kapustki

Pomocnik Pasów i reprezentacji Polski nie dograł do końca meczu z Zagłębiem Lubin, który goście wygrali w Krakowie 2:1. Pięć minut po przerwie 20-latek zgłosił kontuzję.

– Zasygnalizował drobny uraz i trzeba było szybko reagować – tłumaczył swoją drugą zmianę w meczu trener Jacek Zieliński.

Szkoleniowiec nie mógł również skorzystać z etatowego ostatnio lewego obrońcy - Pawła Jaroszyńskiego. Ten piłkarz kontuzji nabawił się na czwartkowym treningu i w meczu z Miedziowymi zastąpił go Łukasz Zejdler. – Zagrał poprawnie, nie mam do niego większych uwag. Fajnie, że mamy takiego zmiennika. O tym, że wystąpi, dowiedział się trzy-cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem – mówi Jacek Zieliński.

Bilans Pasów na wiosnę to wygrana z Górnikiem Zabrze, remis w Niecieczy oraz porażka z Zagłębiem,. – Brakło nam wszystkiego po trochu, to dla nas przykra porażka. Planem było zdobycie trzech punktów, ale nie byliśmy skuteczni i zabrakło nam chłodnej głowy. Zagłębie zagrało lepiej w defensywie niż nasi ostatni rywale – pochwalił gości szkoleniowiec krakowian.