Remis w Sosnowcu i gol Covili w drugim sparingu Pasów

Cracovia wciąż niepokonana w 2018 roku. W drugim sparingu z przedstawicielem I ligi Pasy zremisowały w Sosnowcu z Zagłębiem 2:2.

(Nie)groźne kontuzje?

Na drugi tej zimy sparing trener Michał Probierz miał ten sam plan, co w sobotę przeciwko Puszczy Niepołomice (2:0), czyli wystawienie różnych jedenastek w obu połowach. Tak było, ale do przerwy szkoleniowiec był zmuszony dokonać dwóch zmian, bo z powodu urazów z bocznego boiska w Sosnowcu zeszli Michał Helik i Jarosław Mih alik. Z pierwszych informacji wynika, że nie są to poważne kontuzje. Stoper narzeka na stłuczenie żeber, a skrzydłowy został boleśnie kopnięty w udo.

Covilo trafił po długiej przerwie

W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla dwóch nowych piłkarzy, czyli Antoniniego Culiny i Denisa Rakelsa. Łotysz, którego wypożyczenie oficjalnie klub ogłosił chwilę przed sparingiem, tworzył duet napastników z Krzysztofem Piątkiem, ale gola nie strzelił. Zaliczył za to asystę przy bramce Miroslava Covili na 2:1. Dla Serba, który w końcu gra bez kasku chroniącego jego twarz po poważnej kontuzji, było to pierwsze trafienie od listopada 2016 roku.

Pasy dobrze weszły w mecz, starały się szybko operować piłką. Efektem tego było prowadzenie już w trzeciej minucie, po przytomnym zachowaniu Krzysztofa Piątka. 23-latek do przerwy miał jeszcze jedną dobrą okazję, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Culiny i zgraniu piłki przez drugiego kolegę trafił głową w słupek. Zagłębiu na chwilę udało się wyrównać po wrzutce pierwszoligowca. Nie najlepiej interweniował Adam Wilk i wrzucił piłkę do swojej siatki.

Początek drugiej połowy lepszy był w wykonaniu gospodarzy, dla których trafił Patryk Mularczyk. Piłkarze Cracovii nie potrafili zatrzymać na prawym skrzydle Nuny Malheiro, który zaliczył asystę przy tym trafieniu.

Trzeci raz prowadzenie mógł dać Pasom Mateusz Wdowiak, ale po jego dobrym strzale jeszcze lepiej interweniował Matko Perdijić, były bramkarz Cracovii.

Dwa sparingi i wylot

W sobotę Cracovię czekają dwa sparingu w Mielcu – o godzinie 12 ze Stalą, a o 14 z Siarką Tarnobrzeg. W niedzielę zespół wylatuje na zgrupowanie do tureckiego Belek.

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 2:2 (1:2)

Bramki: Wilk (39., samobójcza), Mularczyk (52.) – Piątek (3.), Covilo (41.).

Cracovia: I połowa: Wilk – Diego, Helik (17. Rakoczy), Kanach, Siplak – Mihalik (21. Kruppa), Covilo, Dimun, Culina – Rakels, Piątek.

II połowa: Pesković –  Fink, Kajpust (82. Kruppa), Dytiatiev, Pestka – Wdowiak, Drewniak, Hernandez, Pik (79. Rakoczy)– Zenjov, Strózik.