Wielki powrót połączenia Kraków-Chicago

Wieloletnie apele Polonii i mieszkańców Małopolski poskutkowały. Od poniedziałku, po siedmiu latach przerwy, z Kraków Airport ponownie możemy polecieć do Chicago. Połączenie obsługiwane przez firmę LOT będzie realizowane raz w tygodniu przez cały rok.

Kraków-Chicago to dziewiąte połączenie dalekiego zasięgu, które oferuje LOT. Same rejsy z Krakowa do Chicago mają trwać około dziewięciu godzin. Pasażerowie mogą skorzystać z lotu obsługiwanego przez samolot Boeing 787 Dreamliner, emitujący najmniej hałasu w swojej kategorii.

Koniec problemów LOT-u

Jak twierdził Rafał Milczarski, prezes LOT-u, Dreamliner to najlepszy longholowy samolot świata, a uruchomienie nowego połączenie to dowód na powrót LOT-u do regionów. – Nasze odejście było związane z dużymi kłopotami firmy, niewiele brakowało i LOT-u by nie było. Dzisiaj uruchamiamy bardzo ważne połączenie, bo przecież na trasie Kraków-Chciago lata prawie 90 tysięcy osób rocznie. Chicago to drugie po Warszawie największe polskie miasto – mówił Milczarski.

O dawnych problemach LOT-u wspominał też Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa. – Jeszcze nie tak dawno dominowała teza wśród odpowiedzialnych za losy firmy i nie tylko, że LOT może upaść, jak każda inna firma i nie ma powodu, żeby nie zaufać nowym podmiotom, które by w jego miejsce powstały. Wszystko to, co dzisiaj się dzieje, jest skutkiem biznesowej determinacji i umiejętności zarządu LOT-u. Państwo Polskie wspiera na równi wszystkich przewoźników, ale okazuje się, że narodowy przewoźnik może się rozwijać – wspominał szef resortu.

Zdaniem Radosława Włoszka, prezesa zarządu Kraków Airport, loty na trasie Kraków-Chicago to najważniejsze połączenie z krakowskiego lotniska, na które czekali wszyscy. – Jest to połączenie najbardziej oczekiwane przez mieszkańców Krakowa, Małopolski, a szczególnie Podhala i Polonii. Jest nam niezmiernie miło, że możemy inaugurować to połączenie w nowym, odnowionym terminalu – mówił.

Trzy klasy

Pasażerowie lecący do Chciago mogą skorzystać z trzech klas podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy Class. Najwyższa klasa to 18 foteli rozkładanych do pozycji płaskiego łóżka, posiłki na wysokiej jakości zastawie oraz szeroki wybór alkoholi i napojów bezalkoholowych.

W klasie premium economy przewidziano 21 foteli z indywidualnymi podłokietnikami, podnóżkami i podpórkami pod uda. W tej klasie również można liczyć na bogate menu i szeroki wybór napojów, również alkoholowych. Klasa ekonomiczna to już dostęp do złącza USB, bezpłatne posiłki i napoje.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale