Znamy trasę 17. PZU Cracovia Maraton. Bieg wraca do Nowej Huty

fot. Archiwum

Prezentujemy trasę 17. PZU Cracovia Maraton, który odbędzie się 22 kwietnia. Maratończycy pobiegną jedną pętlą i po 5-letniej przerwie znów pojawią się w Nowej Hucie. Już po raz piąty z rzędu, start i meta usytuowane zostaną w samym sercu Krakowa – na Rynku Głównym.

Zgodnie z towarzyszącym imprezie od pierwszej edycji hasłem „z historią w tle”, uczestnicy krakowskiego maratonu przebiegną obok wielu zabytków. Maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale też nowoczesne obiekty, takie jak Tauron Arena Kraków czy Centrum Kongresowe.

W trakcie pokonywania trasy 17. PZU Cracovia Maraton zawodnicy przebiegną też przez Plac Centralny. To najbardziej rozpoznawalne miejsce w Nowej Hucie – gdzie po raz pierwszy uczestnicy krakowskiego maratonu zawitali w 2005 roku, podczas czwartej edycji imprezy. Teraz wrócą tu po pięciu latach przerwy.

Trasa została pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz policję, będzie posiadać atest PZLA, IAAF i AIMS.

W związku z jedną pętlą trasy, w tym roku na królewskim dystansie 42 km i 195 m rywalizować będą również niepełnosprawni sportowcy ścigający się na wózkach typu: hand bike, rim push i active wheelchair.

comments powered by Disqus