Firma Włomex bez umowy na plac Biskupi. Urzędnicy zerwali kontrakt

Firma Włomex nie dokończy przebudowy placu Biskupiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miejscy urzędnicy wypowiedzieli firmie Włomex Zygmunt Włodarczyk umowę na remont placu Biskupiego. Powodem ma być niedotrzymanie deklarowanego terminu zakończenia prac.

– W związku z niedotrzymaniem deklarowanego terminu zakończenia prac na placu Biskupim, umowa z wykonawcą została zerwana. Po zinwentaryzowaniu placu budowy wyłoniona zostanie firma, która dokończy zadanie – poinformował Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W komunikacie miejskiej jednostki czytamy, że przedłużające się roboty w ramach rewitalizacji placu Biskupiego sprawiły, że podjęto ostateczną decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą.

– Aby określić procentowy zakres wykonanych prac, budowa zostanie zinwentaryzowana. Stanie się to podstawą do wypłaty wynagrodzenia za zrealizowany zakres zadania. Dzięki inwentaryzacji będzie też można ogłosić przetarg na dokończenie inwestycji. Nowy wykonawca mógłby rozpocząć prace już wiosną przyszłego roku – mówią przedstawiciele ZDMK.

Zaznaczają, że urząd ma teraz prawo do roszczeń z tytułu niewykonania umowy przez wykonawcę. Wysokość kar zostanie określona po zakończeniu procedury wypowiedzenia umowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto