Forum Designu – nowe miejsce w Krakowie [PATRONUJEMY]

Forum Designu Kraków fot. materiały prasowe

Już 30 sierpnia w dawnym Hotelu Forum zostanie otwarte nowe miejsce, gdzie będzie można zobaczyć i kupić przedmioty autorstwa kilkudziesięciu polskich i europejskich projektantów.

W dawnych kuchniach Hotelu Forum trwa właśnie architektoniczna rewolucja. Za adaptację 380 metrów kwadratowych, które staną się przestrzenią dla Forum Designu, odpowiada światowej sławy artysta street artowy – Nawer. W Krakowie znany między innymi z murali u zbiegu ulic Kupa i Warszauera oraz na ścianach klubu Fabryka i Hotelu Forum.

Zmiany mają sprawić, że wnętrze hotelu stanie się unikalne i nowoczesne, a samo Forum Designu ma szansę zostać nową wizytówką miasta. Będzie można tam znaleźć przedmioty codziennego użytku, a także meble i akcesoria. Zobaczymy także rzeczy, które będą przykładami ekodesignu oraz upcyklingu.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pokazać tu swoje produkty – zachęca Dina de Białynia Woycikiewicz, jedna z inicjatorek powstania Forum Designu. – Nasza przestrzeń zmieści na pewno kolejnych projektantów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Naszą działalność traktujemy jak misję: chcemy pokazać szerszemu odbiorcy polski design.

Mekka krakowskiego designu

Nowe miejsce posłuży nie tylko celom handlowym. Będzie ono skupiać krakowskie i polskie środowiska projektantów i architektów. Liczne wydarzenia z branży, takie jak targi, warsztaty, spotkania z artystami odbywać się będą w nowej lokalizacji.

– Chcemy pokazać dobry niemasowy design i przekonać ludzi, że posiada niezaprzeczalną wartość – mówi Agata Frankiewicz, druga z inicjatorek powstania Forum Designu. – Zamierzamy też promować naszych twórców, organizując rozmaite wydarzenia z pogranicza kultury i sztuki. W ten sposób wpisujemy się w ideę Wyspy Forum, która grupuje kreatywnych ludzi z Krakowa – dodaje Frankiewicz.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym Forum Designu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
News will be here