Gdzie latem zagra Rafał Pietrzak?

Rafał Pietrzak (z lewej) fot. Maciej Kozina

26-letni obrońca ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z Wisłą Kraków, ale na dziś jego sytuacja wygląda tak, że w nowym sezonie nie zobaczymy go ani w zespole z ulicy Reymonta, ani w Zagłębiu Lubin, do którego trafił zimą na wypożyczenie.

Pietrzak przyszedł do Wisły na początku 2016 roku jako czołowy lewy obrońca I ligi, ale przy Reymonta się nie sprawdził. Walki o skład nie ułatwiła mu również poważna kontuzja, której nabawił się na pomeczowym rozbieganiu. Koszulkę z białą gwiazdą założył więc tylko 15 razy w lidze i trzy w Pucharze Polski, strzelając jednego gola.

Zimą piłkarz został wypożyczony do Zagłębia Lubin, ale tam również nie grał regularnie, pojawiając się na boisku tylko w czterech meczach. Miedziowi mają opcję pierwokupu piłkarza i byliby nawet chętni z niej skorzystać, ale zawodnik chce więcej grać, więc szuka innych opcji. Podobno znalazł już nawet klub, który zapłaciłby za niego Wiśle. Nie jest to zmierzające do ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec, którego obrońca jest wychowankiem, bo klub z województwa śląskiego nie byłby skłonny wyłożyć gotówki. A rozwiązanie kontraktu z krakowianami za porozumieniem stron na razie nie wchodzi w grę.

Umowa Pietrzaka z Wisłą obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

comments powered by Disqus