III liga. Były kapitan pomógł Garbarni, kolejny hat-trick Wieczystej

Feliks Grzybowski wywalczył karnego, który dał Garbarni zwycięstwo. fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Trzy gole zawodnika Wieczystej w drugim meczu z rzędu i świetna współpraca ofensywnych piłkarzy Garbarni. Obie krakowskie drużyny dopisały do swojego konta cenne trzy punkty w rozgrywanej w środku tygodnia kolejce.

Garbarnia i Wieczysta przewodzą trzecioligowej tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Tyle samo oczek ma też Avia Świdnik.

Strzelają aż miło

Zawodnicy tych drużyn otwierają klasyfikację strzelców. Cztery gole ma Denys Faworow i Maciej Jankowski (Wieczysta), a po trzy Feliks Grzybowski i Michal Klec (Garbarnia).

W tej kolejce na listę strzelców wpisywali się Jankowski i Klec, a Grzybowski wywalczył rzut karny.

Dobra forma Grzybowskiego

19-latek, który przed sezonem dołączył do Brązowych z juniorów Wisły Kraków, od początku sezonu znajduje się w bardzo dobrej formie. W środę wywalczył karnego, który dał Garbarni zwycięstwo 1:0 z Podhalem Nowy Targ. Wcześniej, w sobotę z Wieczystą, zdobył pięknego gola zza pola karnego.

Faulu w szesnastce dopuścił się Donatas Nakrosius, były kapitan Garbarni, który spędził w klubie trzy lata i odszedł w lipcu tego roku. Jedenastkę na gola zamienił Michal Klec, dla którego było to trzeci gol w trzecim meczu z rzędu.

Nakrosius zagrał po raz pierwszy preciwko Brązowym po spadku w poprzednim sezonie. To spotkanie Litwin zakończył z dwoma napomnieniami na koncie, z których uzbierał czerwoną kartkę. Z czego druga żółta była już… po meczu.

Podhale Nowy Targ – Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)

Bramka: Klec (59. – karny).

Wieczysta. Najwyższe zwycięstwo w tym sezonie

Powoli w tym sezonie rozkręcała się Wieczysta, której w poprzednich meczach brakowało skupienia przez pełne 90 minut. Teraz Żółto-czarni zagrali najlepsze spotkanie w tym sezonie i pokonali 4:0 Chełmiankę Chełm.

Hat-trickiem w meczu popisał się Maciej Jankowski, a jednego gola dorzucił Jakub Bąk. Z powodu urazu Michała Pazdana w drugiej połowie na boisku pojawił się wypożyczony z Wisły Kraków Kacper Skrobański. 19-letni obrońca zagrał pierwszy mecz w nowych barwach.

Wieczysta Kraków – Chełmianka Chełm 4:0

Bramki: Jankowski (14., 66., 82.), Bąk (58.).