Jest decyzja. Al. 3 Maja będzie dwukierunkowa na czas remontu mostu

Most na Rudawie będzie zamknięty przez ponad dwa miesiące fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

ZIKiT przychylił się do rozwiązania, jakie proponowali radni ze Zwierzyńca. Na czas remontu mostu na Rudawie na alei 3 Maja zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Będzie się to wiązać z czasową likwidacją miejsc parkingowych.

Remont mostu w al. Focha rozpocznie się w poniedziałek 13 lutego i potrwa przez ponad dwa miesiące. Ruch od strony ulicy Królowej Jadwigi miał być pierwotnie skierowany objazdem przez ulice Piastowską i Reymonta.

Szybko pojawiła się alternatywna propozycja, by ruch skierować przez al. 3 Maja, która na czas remontu stałaby się ulicą dwukierunkową. Wiązałoby się to z likwidacją miejsc parkingowych i to było argumentem, dla którego ZIKiT pierwotnie nie zgodził się na to rozwiązanie.

Teraz podjęta została inna decyzja. – Rozmawiałem z dyrektorem ZIKiT Marcinem Korusiewiczem. Potwierdził, że na al. 3 Maja zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy – mówi radny ze Zwierzyńca Andrzej Hawranek.

– Dziś odbyła się wizja lokalna na al. 3 Maja. Sprawdzaliśmy, co należy usunąć, przestawić czy przenieść, by móc wprowadzić ruch dwukierunkowy. Okazuje się, że najbardziej problematyczne może być usunięcie miejsc do parkowania i zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. 3 Maja i al. Focha. Niemniej jednak rozwiązania zostały znalezione i wszystko wskazuje na to, że od 13 lutego al. 3 Maja będzie dwukierunkowa – potwierdza Piotr Hamarnik z biura prasowego miejskiej jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus