Memoriał Wagnera. Niespodzianka w ostatnim dniu. Francja pokonana [ZDJĘCIA]

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Reprezentacja Kanady rozgromiła w trzech setach niepokonaną dotychczas Francję. W ostatnim secie Trójkolorowi próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale udało im się tylko odrobić kilka punktów. O godz. 18 Polska zagra z Rosją. Nasi zawodnicy ciągle mają szanse na zwycięstwo w turnieju. Relacja na naszym portalu, który jest partnerem internetowym turnieju.

W pierwszym niedzielnym meczu Kanada sprawiła ogromną niespodziankę. Po dwóch rozegranych meczach reprezentanci Kanady nie mieli na swoim koncie żadnej wygranej. Po drugiej stronie siatki stała drużyna, która miała komplet zwycięstw. Francuzi, bo o nich mowa, nieco zlekceważyli rywala. Zamiast pewnie kroczyć po zwycięstwo w Memoriale, w każdym secie mieli ogromne problemy, by pokonać nieobliczalnych Kanadyjczyków.

Francja nie obrała sobie jednak za priorytet zwycięstwa w krakowskiej imprezie. Trener Laurent Tillie pozwolił pograć zawodnikom, którzy meczom najczęściej przyglądają się z boku. Przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy jest to dość zrozumiała decyzja. Kanadyjczycy postanowili zawiesić wysoko poprzeczkę francuskim rezerwom, dzięki czemu odnieśli honorowe zwycięstwo, a mecz Polska – Rosja jest nie tylko starciem dwóch siatkarskich potęg. Zwycięzca wieczornego pojedynku zostanie triumfatorem Memoriału.

Kanada – Francja 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

Wyjściowe składy:

Kanada: Sanders, Marshall, Hoag, Vernon, , Van Berkel, Vandoorn, Bann (libero).

Francja: Clevenot, Brizard, Boyer, Bultor, Rossard, Chinenyeze, Grebennikov (libero).

 

comments powered by Disqus