Nowy kontrakt ucieszył bramkarza Cracovii: Rzadko przedłuża się tak wcześnie

Sebastian Madejski fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Bez sześciu reprezentantów kraju Cracovia pokonała w sparingu Podbeskidzie 1:0. Nieobecny był także bramkarz Sebastian Madejski, który podpisał z klubem nowy kontrakt.

Nowa umowa 26-latka będzie obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. Poprzednia obowiązywała do końca obecnego sezonu.

Madejski z nową umową w Cracovii

Golkiper dołączył do Cracovii we wrześniu poprzedniego roku i po pierwszym roku spędzonym w zespole rezerw, w kolejnym na stałe wywalczył sobie miejsce w bramce Pasów. W 15 ligowych meczach tego sezonu zachował cztery razy czyste konto.

- Rzadko przedłuża się kontrakt na osiem miesięcy przed jego zakończeniem. Jestem z tego zadowolony. Pracowałem, przychodziłem do Cracovii, aby powalczyć o miejsce i cieszę się, że mogę spędzić tu kolejne 2,5 roku – powiedział na łamach klubowych mediów Madejski.

Zwycięstwo Cracovii z pierwszoligowcem

Madejskiego zabrakło w piątkowym sparingu w Rącznej z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem. W bramce po 45 minut zagrali Lukas Hrosso i Adam Wilk, a wygraną zapewnił gol z 25. minuty spotkania. Mateusz Bochnak nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Wcześniej, kiedy w 9. minucie Lionel Abate skierował piłkę do siatki, sędzia zasygnalizował spalonego.

Zespół Podbeskidzia po raz pierwszy poprowadził nowy trener Dariusz Marzec, który w czwartek zastąpił zwolnionego Grzegorza Mokrego.

Błysnął Atanasov

W zespole Cracovii zabrakło powołanych do reprezentacji narodowych Benjamina Kallmana, Arttu Hoskonena (Finlandia), Otara Kakabadze (Gruzja), Michała Rakoczego (U-21), Kacpra Śmiglewskiego (U-20) i Janiego Atanasova (Macedonia Płn).

Trafienia w kadrach swoich drużyn zanotowali dwaj ostatni. Śmiglewski trafił na wagę zwycięstwa w wyjazdowym meczu Polski U-20 Elite League na 1:0 z Czechami. Atanasov strzelił z kolei dwa gole Włochom, ale jego drużyna przegrała 2:5. Z kolei Kakabadze zanotował asystę w meczu Gruzji ze Szkocją (2:2).

Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

Bramka: Bochnak (25.).

Cracovia: Hrosso (46. Wilk) – Rapa (61. Jaroszyński), Jugas (46. Stachera), Ghita (46. Kolec), Skovgaard – Oshima (46. Lusiusz), Jodłowski, Myszor (61. Wójcik), Zaucha, Bochnak (61. Hyla) – Makuch (46. Ogorzały).

Podbeskidzie: (I połowa): Procek – Ziółkowski, Jodłowiec, Chlumecky, Willmann – Sitek, Kolencs, Mikołajewski, Nsoshiri, Banaszewski, Etoundi. (II połowa): Lukac – Stryjewski, Wypych, Chlumecky, Bernard – Perosević, Misztal, Kisiel, Stryjewski, zawodnik testowany – Kadrić.