Ostoya - przedmieścia w nowoczesnym stylu

Ostoya to kameralne osiedle, które jest realizowane w Wieliczce, zaledwie 600 m od granicy z Krakowem. Od krakowskiego Rynku Głównego osiedle dzieli 12 km.

 

Wieliczka łączy zalety małego ośrodka miejskiego z atutami najbardziej rozpoznawalnych miast wypoczynkowych, czyli bogatym zapleczem handlowo-usługowym i infrastrukturą turystyczną oraz ofertą atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Ze względu na niedaleką odległość od Krakowa i spokojny klimat cieszy się zainteresowaniem osób, które chcą zachować dostęp do krakowskiego rynku pracy, a jednocześnie odpocząć od miejskiego zgiełku. Wieliczka bywa nazywana „sypialnią Krakowa", ponieważ wielu jej mieszkańców codziennie dojeżdża do stolicy Małopolski do pracy lub na uczelnię. Dzięki dogodnym połączeniom komunikacyjnym takie rozwiązanie dobrze się sprawdza. Na korzyść Wieliczki przemawiają również niższe ceny w porównaniu do inwestycji na krakowskim rynku nieruchomości, przy równie wysokiej jakości wykonania.

Na granicy Krakowa i Wieliczki, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny” ulokowała projekt Ostoya. Ceny mieszkań na tym kameralnym osiedlu rozpoczynają się od 5900 zł/mkw.; a to oznacza, że kształtują się poniżej krakowskiej średniej. Każdy z domów zaprojektowanych w ramach inwestycji Ostoya będzie składał się z 2 mieszkań. Większość z nich przewidziano w formie dwukondygnacyjnej. Szeroki wybór metraży pozwala dostosować ofertę do oczekiwań różnych grup nabywców.

Dobra komunikacja

Inwestycja znajduje się przy wielickiej ul. Różanej, od strony Krakowa, dlatego wjazd do samej Wieliczki będzie kwestią wyboru, a nie koniecznością. Takie położenie stanowi duże ułatwienie w przypadku codziennych dojazdów do pracy czy potrzeby szybkiego dostępu do tras wylotowych z miasta (wjazd na autostradę A4). Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane - w sąsiedztwie znajduje się przystanek MPK linii Wieliczka Kampus - Borek Fałęcki. Można korzystać również z pobliskiego połączenia kolejowego na trasie Wieliczka Rynek Kopalnia-Kraków Główny - podróż trwa ok. 35 min. Bliskość węzła komunikacyjnego usprawnia także przemieszczanie się samochodem. Warto dodać, że do każdego mieszkania przyporządkowano miejsce postojowe w garażu dwustanowiskowym lub na zewnętrznym parkingu na terenie inwestycji. Do współużytkowania przeznaczono dodatkowych 15 miejsc postojowych.

Najbliższe sąsiedztwo

Osiedle powstanie w otoczeniu niskiej zabudowy jednorodzinnej, która nie ingeruje w naturalny krajobraz przedmieść. Mimo kameralnej formy architektonicznej Ostoya została zaprojektowana w duchu nowoczesności. Styl inwestycji jest elegancki i funkcjonalny. Koncepcję architektury osiedla przygotował laureat I miejsca w Konkursie Fasada Roku.

Jednym z założeń inwestora jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do usług niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Czynnik ten wpłynął na wybór lokalizacji pod inwestycję. W niedalekiej odległości od osiedla znajdują się przedszkole (500 m) i szkoła (1 km). Ze znaczną oszczędnością czasu wiąże się również sąsiedztwo sklepów spożywczych (w tym dużych typu Lidl i Biedronka) i punktów usługowych. Aktualnie w budowie jest Galeria Wielicka - Centrum Handlowo-Usługowe.

Blisko atrakcji turystycznych

Walory przyrodnicze i rekreacyjne okolicy sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. W sąsiedztwie można znaleźć liczne atrakcje turystyczne i sportowe, takie jak Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne z pływalnią, siłownią, klubem fitness, lodowiskiem i hala widowiskowo-sportowa, oraz Tężnia Solankowa Kopalni Soli „Wieliczka". Na spacer czy przejażdżkę rowerową można wybrać się np. do sąsiadującego z osiedlem Parku Adama Mickiewicza.

comments powered by Disqus