Porażka Wisły z Turczynkami na pożegnanie z europejskimi pucharami [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Z czterema zwycięstwami i dziesięcioma porażkami koszykarki Wisły Can-Pack Kraków zakończyły swoje występy w Eurolidze. Wicemistrzynie Polski zajęły w grupie B szóste miejsce. Na zakończenie przegrały przed własną publicznością z Fenerbahce Stambuł 62:68.

Krakowianki nie miały już szans na dalszą rywalizację w Eurolidze, ale wygrana w ostatnim spotkaniu gwarantowała im piąte miejsce i awans do ćwierćfinału mniej prestiżowego EuroCupu. Zespół Białej Gwiazdy walczył, ale nie dogonił Turczynek, które wyszły z grupy z trzeciego miejsca. Na parkiecie nie mogła pojawić się Sonja Greinacher, która podczas treningu nabawiła się kontuzji kostki. Najskuteczniejszą wiślaczką była w środę Cheyenne Parker, która zdobyła 19 punktów. 

Wiśle pozostaje walka o odzyskanie mistrzostwa kraju, bo niedawno przegrała w finale Pucharu Polski. W sobotę podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się na wyjeździe z TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Wisła Can-Kraków – Fenerbahce Stambuł 62:68 (23:24, 13:15, 18:22, 8:7)

Wisła: Parker 19, Rodriguez 14, Labuckiene 12, Reid 8, Radocaj 6, Ziętara 3, Farhyia Abdi 0.

Fenerbahce: Powers 15, Sottana 13, Plum 13, Vaughn 10, Verameyenka 7, Cora 3, Dabović 3, Ural 2, Canitez 2, Bilgic 0, Vardarli 0.
comments powered by Disqus