Proxima odrobiła straty i wciąż jest w grze o awans. Wisła odpadła z EuroCupu

Siatkarki Proximy Kraków są już w półfinale I ligi siatkarek. Beniaminek wyeliminował MKS Kalisz i o finał powalczy z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Z kolei koszykarki Wisły odpadły z europejskich pucharów i dokońca sezonu zostaje im już tylko walka o obronę mistrzostwa kraju.

Straty odrobione z nawiązką

Zespół Proximy tydzień temu przegrał w Kaliszu 2:3 i przed własną publicznością musiał odrabiać straty. Zawodniczki włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego na swoim parkiecie nie dały rywalkom szans i awans przypieczętowały w trzech setach do 14, 23 i 22. W półfinale krakowianki zmierzą się z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, który w ćwierćfinale wyeliminował AZS Politechniki Opolskiej po dwóch wygranych 3:1.

W drugiej półfinałowej parze Wisła Warszawa zmierzy się z WTS Solna Wieliczka. Pierwsze mecze ½ finału odbędą się w przyszły weekend. Proxima zacznie na wyjeździe.

Proxima Kraków – MKS Kalisz 3:0 (25:14, 25:23, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:2 dla MKS Kalisz

Awans: Proxima Kraków

Koniec pucharów

Na ćwierćfinale EuroCup Wisła Can-Pack Kraków zakończyła występy w europejskich pucharach. Krakowianki jechały na mecz do Turcji z dwunastopunktową stratą po spotkaniu w hali przy Reymonta. Do przerwy drugiej rywalizacji z  Hatay Büyükşehir Belediyesi zniwelowały przewagę rywalek, ale w trzeciej i czwartej kwarcie gospodynie zaatakowały i po wygranej jednym punktem cieszyły się z awansu do półfinału.

W przyszły weekend (18 i 19 marca) dwoma meczami u siebie Biała Gwiazda rozpocznie walkę w ćwierćfinale play-off Basket Ligi Kobiet. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Hatay Büyükşehir Belediyesi – Wisła Can-Pack Kraków 77:76 (20:28, 14:18, 22:15, 21:15)

Hatay: Ozturk 20, Paris 17, Hurst 17, Snytsina 15, Popovic 6, Oral 2, Magklara 0, Stankovic 0, Tanacan 0, Takmaz 0.

Wisła: Morrison 18, Ygueravide 17, Ben Abdelkader 16, Gidden 11, Kobryn 11, Szott-Hejmej 3, Pop 0, Szumełda-Krzycka 0.

Pierwszy mecz: 69:57 dla Hatay

Awans: Hatay