Regały pełne książek od podłogi aż po sufit. Księgarnia pod Globusem [ZDJĘCIA, VIDEO]

Księgarnia pod Globusem fot. Kamila Zarembska/ mat.prasowe KBF

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych księgarni w mieście. Literatura dla dzieci, albumy i biografie – to znajdą czytelnicy odwiedzający Księgarnię pod Globusem przy ul. Długiej 1.

Przestrzenie Księgarni pod Globusem są wypełnione od podłogi po sufit książkami. Dodajmy do tego metalowy globus wieńczący zegarową wieżę budynku przy ul. Długiej 1. I tak oto powstaje prawdziwa literacka kraina.

–  Księgarnia działa w tym miejscu od 10 lat. Można u nas kupić głównie literaturę dla dzieci, reportaże, literaturę piękną i biografie. Książki można kupić na miejscu, przez księgarnię internetową, napisać maila, zadzwonić czy skontaktować się przez nasz profil na Facebooku – mówi Paulina Bandura z Księgarni pod Globusem.

Księgarnia dostarcza też książki na specjalne zamówienie – dokonane  „na miejscu” lub online.  Pracownicy chętnie dzielą się  swoją wiedzą na temat asortymentu, nie tylko doradzając, ale i – odradzając.
Jest to również miejscem organizacji m.in. warsztatów dla dzieci, odczytów książek z udziałem dziennikarzy i autorów.

Księgarnia działa w zabytkowym budynku Izby Handlowo-Przemysłowej, którą wieńczy sygnalizowany w nazwie globus, tuż obok siedziby Wydawnictwa Literackiego.

Księgarnie są otwarte

Pomimo wprowadzenia nowych obostrzeń, księgarnie i antykwariaty pozostają otwarte.

Księgarnia pod Globusem jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach: 10.00-18.00 (w sobotę do 14.00). Książki można zamawiać również telefonicznie, mailowo, przez profil księgarni na Facebooku lub w sklepie internetowym.

Warto odwiedzać i wspierać również inne krakowskie księgarnie. Celem drugiej edycji projektu „Księgarnie Odporne” Krakowa Miasta Literatury UNESCO jest wsparcie księgarń w czasie lockdownu. Pełna lista dostepna TUTAJ.

 

 

comments powered by Disqus