Sparingi. Wisła słabsza od ekstraklasowicza. PZPN anulował karę

Marc Carbo (z prawej). fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Wisła została z jednym napastnikiem i jej trener szuka nowych rozwiązań w ataku. W zamkniętym sparingu piłkarze spod Wawelu ulegli 0:1 Górnikowi Zabrze.

Mecz rozegrano na bocznym boisku Areny Zabrze.

Górnik Zabrze lepszy od Wisły Kraków

Sparing był zamknięty dla kibiców oraz mediów, ale obie drużyny przedstawiły składy, w jakich zagrały. Wiemy też, że jedynego gola, który przesądził o zwycięstwie gospodarzy zdobył w ostatnim kwadransie Sebastian Musiolik. Asystował mu Lawrence Ennali.

Sobolewski szuka opcji w ataku

Pod nieobecność kontuzjowanego Angela Rodado, który w tym roku już nie zagra, Radosław Sobolewski testował nowe możliwości w ataku. W drugiej połowie sprawdził najlepszego strzelca rezerw Białej Gwiazdy Dominika Sargę, który w lutym skończy 20 lat. W obecnym sezonie IV ligi zdobył dla Wisły dziewięć bramek. W sparingu z Górnikiem dostał od Sobolewskiego pół godziny.

Na boisku pojawili się tez inni młodzieżowcy – kwadrans rozegrał defensywny pomocnik, również urodzony w 2004 roku, Mariusz Kutwa z rezerw. Najdłużej, całą drugą połowę, pokazał się grający w obronie Kuba Wiśniewski, który ma już za sobą debiut w Wiśle. W tym sezonie zagrał osiem minut przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

Na 30 minut wszedł odstawiony w Wiśle na boczny tor Enis Fazlagić.

PZPN anulował kartkę

Po przerwie reprezentacyjnej Wisła podejmie u siebie GKS Katowice (sobota, 25 listopada, godz. 17:30) i w tym meczu będzie mógł zagrać Marc Carbo. Komisja Ligi zdecydowała się uwzględnić odwołanie klubu i anulowała żółtą kartkę pomocnika z ostatniego meczu z Lechią Gdańsk.

Ponieważ było to jego czwarte napomnienie, Hiszpan musiałby pauzować, a tak dalej pozostanie z trzema kartkami na koncie – o jedną od przymusowej pauzy.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Musiolik (76.)

Górnik: Szromnik – Sekulić (70. Barczak), Szcześniak, Triantafyllopoulos, Siplak (70. Ennali) – Olkowski, Pacheco (70. Rasak), Nascimento (80. Yokota), Dadok – Krawczyk (70. Tobolik), Musiolik (80. Chmarek).

Wisła: Broda (46. Biegański) – Jaroch (46. Wiśniewski), Łasicki (61. Collej), Szot, Satrustegui (61. Sarga) – Carbo (46. Talar), Sapała (74. Kutwa), Duda (61. Fazlagić), Villar (46. Baena), Olejarka (61. Goku) – Sobczak (61. Alfaro).