Studenci AGH będą musieli wyprowadzić się z akademików. To przez igrzyska

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Studenci mieszkający w akademikach AGH będą musieli opuścić swoje pokoje najpóźniej 7 czerwca. Uczelnia podała szczegóły zmian związanych z organizacją Wioski Zawodniczej podczas igrzysk europejskich.

W czasie igrzysk w Wiosce Zawodniczej na terenie Miasteczka Studenckiego AGH będą mieszkać sportowcy biorący udział w zawodach oraz członkowie ich ekip. – Igrzyska Europejskie odbędą się w terminie od 21 czerwca do 2 lipca, ale sama Wioska Zawodnicza będzie przygotowywana już od pierwszych dni czerwca, a jej zamknięcie planuje się na dzień 5 lipca br. Niestety obecność ponad 3 tysięcy uczestników Igrzysk na przełomie czerwca i lipca br. będzie związana z licznymi utrudnieniami dla Mieszkańców MS AGH – zapowiada uczelnia w wydanym komunikacie.

Zmiany w kalendarzu

Termin organizacji igrzysk zobligował władze uczelni do dostosowania tegorocznej organizacji roku akademickiego w AGH, w związku z czym zajęcia stacjonarne prowadzone będą do dnia 4 czerwca. Po tym czasie nastąpi tygodniowa przerwa, która na terenie Miasteczka zostanie wykorzystana na przygotowanie akademików dla celów igrzysk.

– Studenci AGH mieszkający w MS AGH powinni opuścić zajmowane pokoje najpóźniej do dnia 7 czerwca, z wyjątkiem tych, którzy otrzymają możliwość pozostania na czas Igrzysk w obecnie zamieszkałym dyżurnym akademiku. Studenci innych uczelni oraz osoby bez statusu studenta AGH zobowiązani są do wykwaterowania z MS AGH najpóźniej do dnia 31 maja – informuje komunikat.

Dyżurne akademiki i zamknięty teren

W trakcie funkcjonowania Wioski Zawodniczej do wyłącznej dyspozycji studentów AGH uczelnia przygotowała pięć domów dyżurnych. Będą to: DS3 Akropol, DS7 Zaścianek, DS8 Stokrotka, DS14 Kapitol i DS Alfa.

Teren Wioski Zawodniczej będzie ogrodzony, bez możliwości wstępu osób postronnych, i obejmie całość ulic Rostafińskiego i Budryka oraz część ul. Tokarskiego od strony Basenu AGH oraz nowej Hali Sportowej AGH. Dla mieszkańców domów dyżurnych zostaną udostępnione jedynie miejsca parkingowe w rejonie DS3 Akropol, DS18 Odyseja i DS19 Apollo. Dodatkowo organizator igrzysk zapowiada utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy MS AGH (m.in. zamknięcie ul. Reymonta na odcinku od ul. Miechowskiej do ul. Piastowskiej, z wyłączeniem wszystkich miejsc parkingowych na tym odcinku).

Do ścisłego terenu Wioski Zawodniczej zostaną włączone m.in. kluby studenckie, lokale handlowo-usługowe oraz gastronomiczne zlokalizowane w akademikach, w których zamieszkają sportowcy, bez możliwości dostępu osób z zewnątrz.

Procedura dla studentów

Uczelnia przygotowała procedurę dla studentów dotyczącą zakwaterowania podczas igrzysk. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.