Szpital im. Żeromskiego: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla najmłodszych

Wejście do szpitala im. Żeromskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Startujemy z akcją bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla najmłodszych mieszkańców Krakowa. Szczepienia dotyczą dzieci od 6. miesiąca do 5. roku życia i są wykonywane w szpitalu im. Żeromskiego.

Jak informuje Anna Górska ze szpitala im. Żeromskiego, szczepienia są wykonywane po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 734 218 445. Mogą w nim wziąć udział dzieci: od ukończenia 6. Miesiąca do 5. roku życia, zamieszkałe na terenie Krakowa.

Rejestracja

Telefoniczna rejestracja i informacja pacjentów: od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00–12:00, pod numerem telefonu: 734 218 445. Szpital zapewnia informację o programie szczepień oraz rejestrację w punkcie, w którym realizowany jest program. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta.

W przypadku dzieci w wieku od 6 do 23 miesiąca życia, będzie możliwe podanie tylko szczepień iniekcyjnych, natomiast od 24 miesiąca do 5 roku życia możliwe będzie podanie szczepionki w formie aerozolu do nosa, jeśli nie będzie medycznych przeciwwskazań.

W ramach programu przewiduje się bezpłatne wykonanie kwalifikacji lekarskiej dziecka oraz podanie szczepionki iniekcyjnej lub w postaci aerozolu do nosa. U dzieci wcześniej nieszczepionych przeciw grypie konieczne jest podanie dwóch dawek szczepionki w odstępie 4 tygodni.

comments powered by Disqus