Tramwaje mogą powrócić we wtorek rano

fot. PS

Z powodu dwóch wykolejeń, zamknięta dla ruchu tramwajowego jest ulica Zakopiańska. Prace mogą potrwać do wtorkowego poranka.

– Najwcześniej w poniedziałek wieczorem mogą powrócić tramwaje na ulicę Zakopiańską – informuje LoveKraków.pl Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka. Teraz za fragment torowiska odpowiedzialny jest wykonawca nowej drogi – firma Budimex.

Dwa wykolejnenia

Powodem czasowego wyłączenia torowiska były wykolejenia tramwajów. W sobotę rano doszło do jednego zdarzenia na ulicy Zakopiańskiej. Ruch tramwajowy po szybkiej naprawie został przywrócony.

Chwilę później doszło do kolejnego wykolejenia tramwaju. – Po drugim wykolejenie musieliśmy zrobić szczegółowy przegląd torowiska. Doszło do zerwania elementu iglicy rozjazdu – mówi Migdał.

Naprawa trwa

Przedstawiciel spółki zaznacza, że Budimex musiał zamówić uszkodzony fragment torowiska. – Elementy są już w Krakowie. Trwają intensywne prace związane z naprawą torowiska – dodaje Krzysztof Migdał. Choć podkreśla, że dziś tramwaje mogą nie wrócić na swoją trasę, a prace mogą przedłużyć się do wtorkowego poranka.

Nie lepiej wyłączyć torowisko na czas budowy Trasy Łagiewnickiej? – Nie ma takiej możliwości, ponieważ podróż autobusem zastępczym przez ulicę Zakopiańską byłaby zdecydowanie dłuższa. To nie byłoby dobre rozwiązanie dla mieszkańców Krakowa – mówi Migdał.

We wrześniu tramwaje mają jeździć po nowym fragmencie torowiska, choć dalej z mijanką.

comments powered by Disqus