Tramwaje wracają do Bronowic, mieszkańcy organizują powitanie

6 października tramwaje wracają do Bronowic fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W niedzielę tramwaje po długiej przerwie wracają do Bronowic. Mieszkańcy organizują ich powitanie.

Przebudowa trasy do Bronowic rozpoczęła się z końcem września 2018 roku. Po długiej przerwie, 6 października, w związku z zakończeniem remontu na ul. Karmelickiej, wraca ruch tramwajowy na odcinku „Teatr Bagatela” – „Bronowice Małe”. 

Z okazji powrotu tramwajów na trasę, mieszkańcy organizują ich powitanie.

– Witamy wszystkich mieszkańców Krakowa i miasta duchów - Bronowic, które już 6 października wrócą do statusu żywych. Zapraszamy wszystkich na uroczyste powitanie pierwszego tramwaju na ul. Królewskiej! Bądźmy tam wszyscy razem! Wystrzelimy confetti i cieszmy się działająca komunikacja miejską – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

To jedno wydarzenie. Kolejne – „Witamy tramwaj w dzielnicy - inteligencja i robotnicy!”, rozpocznie się o 7.40 pod Teatrem Bagatela.

– Po wielomiesięcznym remoncie, my mieszkańcy dzielnic I i VI odzyskujemy połączenie tramwajowe. Tak doniosłe wydarzenie jak pierwszy przejazd odremontowanym torowiskiem nie może przejść bez echa. Postanowiliśmy wzorem naszych przodków uczcić powrót ulubionych linii tramwajowych na swoje trasy. Nie wybudujemy wprawdzie umajonej bramy, ale powitamy pierwszy skład radosnym happeningiem – piszą organizatorzy na Facebooku.

Przez całą niedzielę pasażerowie podróżujący do Bronowic otrzymają też jabłka i drobne gadżety od MPK i ZDMK.

comments powered by Disqus