W poniedziałek startuje kongres Open Eyes Economy Summit

W poniedziałek rozpocznie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

– Kongres Open Eyes Economy Summit to okazja do podsumowania całego roku pracy oraz podzielenia się spostrzeżeniami na temat nowej ekonomii. Głównym założeniem jest organizowanie pracy w taki sposób, by osiąganiu zysków towarzyszyło budowanie zaufania do pracowników i klientów, wspieranie kultury, innowacyjności i ekologii. Najważniejszym elementem tego podejścia do gospodarki są wartości społeczne – wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego kongresu.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaznacza, że kongres Open Eyes Economy Summit wszedł na stałe do kalendarium krakowskich wydarzeń. – Jego międzynarodowy wymiar, a w szczególności udział ekspertów z całego świata, powodują, że Kraków staje się bardzo ważnym miejscem na mapie spotkań, co umacnia pozytywny wizerunek miasta. Dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że Kraków, jedna z najbardziej atrakcyjnych gospodarczo metropolii Europy oraz ośrodek stwarzający mieszkańcom możliwości rozwoju, to idealna lokalizacja dla tego wydarzenia – podkreśla.

Ustępujący marszałek Małopolski dodaje, że wydarzenie to znakomita okazja, aby idea społecznej odpowiedzialności biznesu była rozpowszechniana. Jacek Krupa podkreślił, że podczas dwudniowej debaty ekonomiści, samorządowcy oraz przedstawiciele największych międzynarodowych firm podejmują próbę analizy bieżących trendów i kreują nowe idee kształtujące obraz nowoczesnego świata, w którym rozwój biznesu służy rozwojowi całego społeczeństwa. – Cieszę się, że Małopolska po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Jestem przekonany, że będzie ono obfitować w nowe pomysły i rozwiązania wzbogacające idee nowoczesnego społeczeństwa – stwierdza Krupa.

OEES składa się z pięciu bloków tematycznych. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne „battle points”. Wśród uczestników nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. Zhu Wenyi, Janina Ochojska, Robert Biedroń, David Černý, Ian Brzezinski, Luca Jahier.

– Open Eyes Economy Summit powstał po to, aby poddać rewizji ugruntowane przekonania ekonomiczne i praktyki gospodarcze. Od lat idea ekonomii otwartych oczu jest mi bliska. Nadszedł czas, aby nie tylko o niej rozmawiać, ale również wcielać ją w życie. Podczas całorocznego procesu, który obejmuje liczne konferencje, sesje, seminaria i kończy się kongresem, szukamy odpowiedzi na trudne pytania, podsuwamy rozwiązania i inspirujemy – mówi prof. dr hab. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.

Rejestracja na Open Eyes Ecomony Summit jest już otwarta. Bilety można nabyć przez stronę www.oees.pl

comments powered by Disqus