Wisła nadal bez licencji na grę w ekstraklasie. Burliga na treningu

Stadion Wisły Kraków fot. LoveKraków.pl

Komisja Licencyjna PZPN nie przywróciła Wiśle Kraków licencji na grę w Ekstraklasie. Anulowała decyzję o zawieszeniu licencji z 3 stycznia, ale wydała następną. W drużyną trenuje Łukasz Burliga, klub podał również listę sparingów.

Przypomnijmy, że początkiem miesiąca licencja została zawieszona przez niejasną sytuacją prawną krakowskiego klubu. Podczas piątkowego briefingu prasowego przewodniczący komisji Krzysztof Rozen poinformował, że wcześniejsza decyzja zapadła w związku z brakiem komunikacji ze strony klubu.

Licencji wciąż brak

Po otrzymaniu z Wisły Kraków dodatkowych informacji i ich analizie, komisja uznała, że uchyla decyzję z 3 stycznia. Jednak wciąż musi czekać na wiarygodne informacje finansowe i prognozy finansowe na resztę sezonu.

– W związku z tym ponownie zawiesiliśmy licencję, ale już z innych przesłanek – powiedział Krzysztof Rozen.

Oprócz tego Komisja wszczęła postępowanie wyjaśniające, dotyczące właściciela akcji klubu.

– Nikt nadal nie może z całą pewnością stwierdzić, czy Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków jest właścicielem stu procent akcji Wisła S.A. – mówił przewodniczący Komisji.

Przypomnijmy, że we wtorek śledztwo ws. niegospodarności krakowskiego klubu wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Nieprawidłowości miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA.

Burliga w Myślenicach

Od piątku z drużyną Macieja Stolarczyka gościnnie trenuje 31-letni Łukasz Burliga. Były mistrz Polski z Wisłą (118 występów) w tym tygodniu odszedł z Jagiellonii Białystok. Drugim trenującym gościnnie jest od środy Jakub Błaszczykowski.

– W Wiśle jest atmosfera, fajni ludzie. Jakby jeszcze były pieniądze... Nie wiem, co będzie, ale mam oferty z innych krajów - powiedział nam obrońca.

Klub ogłosił komplet sparingpartnerów, bo w środę pewne były tylko mecze ze Stalą Mielec i MSK Żilina. Wisła zagra także z Wisłą Sandommierz, Garbarnią Kraków i Puszczą Niepołomice.

comments powered by Disqus