Za kilka dni otwarcie nowego kina IMAX w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy piątek, 21 października, Cinema City otwiera w Krakowie salę z formatem IMAX, zlokalizowaną w CH Zakopianka. Pierwszym tytułem pokazywanym w tym formacie będzie premierowy „Black Adam”.

IMAX po przerwie powraca do Krakowa w nowej lokalizacji. Największa sala w Cinema City Zakopianka została dostosowana do potrzeb projekcji IMAX, zgodnie z wymogami patentu IMAX, IMAX® 3D oraz IMAX DMR® (Digital Re-Mastering).

Wyposażona została w panoramiczny ekran o rozmiarach 17,56m x 9,77m, projektor laserowy oraz głośniki zapewniające doskonały przestrzenny dźwięk, dzięki umieszczeniu ich w starannie wyznaczonych miejscach. Fotele na widowni ułożone zostały równolegle do ekranu jako tzw. stadion sitting. Sala IMAX w Krakowie pomieści 409 widzów.

IMAX to jedyne w swoim rodzaju, pełnowymiarowe doświadczenie kinowe. Technologia IMAX sprawia, że widz może zobaczyć i usłyszeć więcej. Charakteryzuje się ona krystalicznym obrazem o najwyższej rozdzielczości, wyraźniejszym kontrastem i głębszym nasyceniem koloru. Zastosowanie dwóch obiektywów w cyfrowych projektorach kinowych IMAX sprawia, że obraz 3D jest jaśniejszy, ostrzejszy i bardziej komfortowy dla oka.

IMAX powraca do Krakowa z superprodukcją fantasy „Black Adam”, w której debiutuje kolejny superbohater z uniwersum DC, tytułowy Black Adam (Dwayn Johnson). Kino tego gatunku, z niezwykłymi efektami filmowymi najlepiej prezentuje się w najwyższej technologii filmowej. Widzownie poznają historię Black Adama, który po prawie 5000 lat od otrzymania olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnego uwięzienia - zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość. W obsadzie widowiska znajdą się również: Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Noah Centineo, Quintessa Swindell oraz Marwan Kenzari.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki