Zaszczep się na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Archiwum fot. Paulina Frączek

Akcja szczepień podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Już w ten weekend chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 przed Ice Kraków. Pierwszeństwo mają osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy.

W weekend odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Tym razem wydarzenie jest połączone z akcją szczepień przeciwko koronawirusowi.

– Namawiam wszystkich do zaszczepienia się. Zdaje się, że obecnie to jedyne słuszne wyjście. Namawiam do szczepienia się, ponieważ wiem jak wygląda walka z wirusem. Mój mąż bardzo ciężko przechodził covid i żyje dzięki lekarzom. Po szczepieniu zyskuje się spokój – mówiła podczas konferencji zapowiadającej tegoroczny festiwal aktorka Anna Dymna, założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”.

Zaszczepić będzie mógł się każdy, jednak pierwszeństwo przysługuje osobom z niepełnosprawnościami i ich bliskim. Szczepienia będą się odbywały w kilku namiotach przed Ice Kraków w sobotę i niedzielę w godz. 14.00 – 18.00. Przygotowano 500 dawek firmy Johnson&Johnson i 3 tys. Pfizera. To wspólna inicjatywa Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Centrum Medycznego Prokocim.

Piosenki zaczarowane

Akcja będzie miała miejsce przed Centrum Kongresowym, ponieważ tym razem to właśnie tutaj odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W poprzednich latach miejscem organizacji wydarzenia był Rynek Główny.

Finał 16. edycji ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami nastąpi 12 czerwca. Finaliści zaśpiewają jeden utwór solo i jeden z duecie z gwiazdą – w tym roku będą to Michał Szpak, Ania Wyszkoni, Majka Jeżowska, Ryszard Rynkowski, Renata Przemyk i Rafał Brzozowski.

– Jury będzie miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ mamy fantastycznych finalistów – przyznaje Anna Dymna. – Ten festiwal jest naprawdę potrzebny. Daje siłę i odwagę. To, że możemy się spotkać, jest bardzo ważne. Gdy rok temu musieliśmy odwołać wydarzenie z powodu pandemii, poczułam się tak, jakby ktoś odłączył mnie od baterii – dodaje Dymna.

Zwycięzcy otrzymają nie tylko statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia artystyczne, ale i możliwość występu na festiwalu w Opolu.

– Ten festiwal daje mi przede wszystkim możliwość rozwoju i pracy z najlepszymi muzykami i trenerami śpiewu. Oprócz tego mogę się spotkać ze znajomymi i nieznajomymi, którzy podzielają moją pasję do śpiewu i muzyki – mówi finalistka Daria Barszczyk.

Radość mimo wszystko

W niedzielę odbędzie się koncert fundacji Anny Dymnej „Spotkajmy się z radością – mimo wszystko!”.

Wraz z laureatami festiwalu wystąpią: Andrzej Piaseczny, Mateusz Ziółko, Mateusz Pospieszalski, Sanah, Halina Młynkova, Monika Kuszyńska, Czesław Mozil, Wojtek Cugowski. W koncercie wezmą udział goście telewizyjnego programu „Anna Dymna – Spotkajmy się”.

comments powered by Disqus