Ostatni sparing Wisły. Gol w doliczonym czasie i czerwona kartka

Szymon Sobczak fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W ostatnim meczu przed rundą wiosenną w I lidze Wisła Kraków wygrała w Myślenicach z Górnikiem Łęczna 1:0.

Obaj szkoleniowcy postawili na mocne składy, bo już w przyszły weekend ich drużyny czeka walka o punkty. Górnik w piątek podejmie Miedź Legnica, a Wisła w niedzielę o godzinie 12:40 zagra na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. W kadrze gospodarzy zabrakło kontuzjowanych Kamila Brody i Davida Junki, których czeka dłuższa przerwa w grze. Rude nie mógł także skorzystać z Angela Baeny i Patryka Gogóła, nie sprawdzał również Enisa Fazlagicia, który od dłuższego czasu jest pomijany w meczach o stawkę.

Trenerzy umówili się, że spotkanie nie będzie transmitowane, by nie ułatwiać zadania rywalom w lidze. Do tego postanowili, że połowa będzie trwała 50 minut. W zespole z Łęcznej pierwszy na strzał zdecydował się Marcin Grabowski. Potem więcej sytuacji pod bramką Macieja Gostomskiego stworzyli wiślacy, ale nie imponowali skutecznością. Druga połowa zaczęła się od uderzenia gości, po którym Alvaro Raton mógł mówić o szczęściu, bo pomógł mu słupek.

Wisła bez porażki w sparingu

W 67. minucie trener Rude wymienił cały skład, a w 86. czerwoną kartkę za faul otrzymał Vullnet Basha. Ponieważ był to tylko mecz kontrolny, Albańczyka zastąpił Mariusz Kutwa i drużyny nadal grały 11 na 11. W doliczonym czasie padł jedyny gol. Po faulu na debiutującym w nowych barwach Dejvim Bregu lkrakowianie mieli rzut wolny, który na gola zamienił Szymon Sobczak. Była to trzecia wygrana krakowian w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali FK Atyrau i Kolding IF oraz remisowali z Nassaji Mazandaran i Ardą Kyrdżali.

Wisła Kraków – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Bramka:
Sobczak (90.).

Wisła:
Raton (67. Stępak) – Jaroch (67. Szot), Uryga (67. Łasicki), Colley (67. Basha, 87. Kutwa), Krzyżanowski (67. Satrustegui) – Sapała (67. Duda), Carbo (67. Talar) – Villar (67. Bregu), Goku (67. Żyro), Alfaro (67. Olejarka)– Rodado (67. Sobczak).

Górnik: Gostomski – Bednarczyk (51. Dziwniel), de Amo (80. Sienicki), Cisse (65.  Bednarczyk), Grabowski (51. zawodnik testowany), Deja, Łukasiak (80. Wachowicz), Żyra (51. Warchoł), Młyński (80. Małyska), Durmuş (51. Podliński), Roginić (65. Janaszek).