Czytelniczy raj na Plantach i w pociągu

Rajska zagościła na Plantach fot. WBP w Krakowie
Rajska wychodzi w plener. Do 14 sierpnia przy placu zabaw „Dzikie Planty” będzie można odpocząć z książką.

Przy placu zabaw od strony ul. św. Gertrudy powstała specjalna strefa, w której można odpocząć na leżaku czy kocu i poczytać książkę. Na miejscu jest już dostępna biblioteczka „Lotnej czytelni”, dobrze znanej mieszkańcom Krakowa.

– Dzieci odwiedzające nasze stoisko będą mogły posłuchać czytanych bajek czy pograć w planszówki. Zapraszamy również na warsztaty pod nazwą Morze, góry i Mazury przybliżające zwyczaje, legendy i motywy literackie polskich krain – zaprasza na Planty Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej  w Krakowie.

Strefa jest czynna w godzinach 10.00–15.00 od poniedziałku do piątku.

Podróż z literaturą

Do tej pory książki w ramach akcji Lotna Czytelnia, poza jeżdżącym po Plantach bibliotecznym rowerem cargo, spotkać można m.in. na Małopolskim Dworcu Autobusowym, w klubach, kawiarniach i na regałach bookcrosingowych na terenie Krakowa.

W najbliższy czwartek, 25 lipca, do listy dołączy pociąg na trasie Kraków-Balice-Wieliczka. Pojawią się w nim pracownicy biblioteki przy Rajskiej, którzy będą oferować książki i zachęcać do czytania w podróży. Pociąg odjedzie z Dworca Głównego o godz. 14.05.