Droga dla rowerów na ul. Grzegórzeckiej będzie zlikwidowana dopiero 15 września

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miejscy urzędnicy zdecydowali, że droga dla rowerów na ulicy Grzegórzeckiej będzie istnieć do połowy września. Później kierowcy samochodów będą musieli współdzielić pas z rowerzystami.

Jeszcze w czwartkowym komunikacie magistratu można było przeczytać, że droga dla rowerzystów na ulicy Grzegórzeckiej będzie istnieć do końca sierpnia. W piątek dokonali jednak zmiany w treści komunikatu.

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami wydzielony pas dla rowerzystów na ulicy Grzegórzeckiej będzie istniał do 15 września.

- W związku z powrotem do nauki stacjonarnej lub hybrydowej w szkołach i uczelniach oraz przewidywanym znacznym wzrostem natężenia ruchu samochodowego, na tym odcinku ulicy przywrócona zostanie organizacja ruchu, która funkcjonowała przed wdrożeniem czasowych rozwiązań, wprowadzonych na czas obostrzeń pandemicznych – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Od 15 września ruch samochodowy zostanie oddzielony od torowiska i przeniesiony na pas ruchu, w miejsce obecnie funkcjonującej czasowej drogi dla rowerów.

Oznacza to, że od tego dnia rowerzyści i kierowcy samochodów będą korzystać ze wspólnego pasa ruchu. Prowadzący auta na prawie całej długości ul. Grzegórzeckiej nie będą mogli wyprzedzać rowerzystów – ze względu na ograniczenie w postaci separatora drogowego.

comments powered by Disqus