Dziecięca przystań dla uchodźców rusza w Tauron Arenie

fot. materiały prasowe

We wtorek w czyżyńskiej hali zacznie działać Dziecięca Przystań. Z zajęć sportowych, animacji i odpoczynku będą mogły skorzystać dzieci i opiekunowie, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy.

– Już milion obywateli Ukrainy uciekając przed wojną i przemocą musiało opuścić swój kraj. Dziś i w najbliższych miesiącach musimy wykazać się dobrą wolą, empatią oraz zdać egzamin z solidarności wobec tych, którzy schronienia szukają w naszym kraju – powiedział Artur Michałowski, p.o. prezesa zarządu Tauron Polska Energia. – W Tauron Arenie dzieci z Ukrainy znajdą doświadczonych pedagogów i psychologów oraz ciepły posiłek – dodał Artur Michałowski.

– Dziś rozpoczynamy realizację kolejnego projektu, czyli Dziecięcej Przystani, która będzie miejscem opieki i aktywności dla dzieci do 10 roku życia. Zależy nam na tym, aby najmłodsi Ukraińcy, którzy przeżywają ogromną traumę mogli aktywnie spędzać czas w bezpiecznym i atrakcyjnym miejscu. Zapewnimy im profesjonalną opiekę oraz zajęcia i mamy nadzieję, że choć na chwilę uda nam się odciągnąć ich myśli od tego, co przeżyli w ostatnich dniach – powiedział wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Godziny otwarcia, miejsce

Bezpłatne zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku, w godzinach między 8 a 16, dla trzech grup wiekowych: 0-3 lat, 4-6 lat i 7-10 lat. Opiekę zapewni wyspecjalizowany personel, w tym osoby posługujące się językiem ukraińskim. W czasie zajęć opiekunowie będą mogli zostać w arenie ze swoimi dziećmi.

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 146 146 146, przez formularz internetowy albo osobiście w Tauron Arenie Kraków przy ul. Stanisława Lema 7 (w głównej recepcji). Zajęcia będą odbywać się na poziomie B oraz w Małej Hali. Wejście do obiektu – nr 1 (od strony ul. Lema).

Do Dziecięcej Przystani zapraszamy obywateli Ukrainy, którzy mają status uchodźcy i przyjechali do Krakowa po 24 lutego 2022 r., by uciec przed wojną toczącą się w ich kraju.

Terminy zajęć w marcu

W marcu zajęcia będą organizowane od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00, z wyjątkiem dni, w których w obiekcie będą organizowane wydarzenia, czyli 25 marca.