Gubałówka po raz trzeci zamieni się w zimową Krainę Światła

fot. PLK

Od czwartku, 28 listopada, mieszkańcy Zakopanego i turyści będą mogli podziwiać w ośrodku PKL Gubałówka zimową Krainę Światła. Teren wokół górnej stacji rozświetlą rzeźby i dekoracje zbudowane z  prawie miliona ekologicznych żarówek. W tym roku Krainę Światła zainauguruje wyjątkowy pokaz magii ognia.

Polskie Koleje Linowe już po raz trzeci przygotowały na Gubałówce zimowe iluminacje. Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem ledowych żarówek.

Na turystów odwiedzających ośrodek PKL Gubałówka czekają rzeźby świetlne inspirowane historią Zakopanego, podhalańskim folklorem i tatrzańską przyrodą. Spotkać będzie można między innymi gazdę i gaździnę w odświetnych strojach, białego misia z Krupówek, kozicie, świstaki i jelenią rodzinę.

W tym roku Krainę Światła zainauguruje plenerowe widowisko łączące w sobie elementy nowoczesnego pokazu z klasycznym teatrem ognia.  W czwartek, 28 listopada o godz. 16:00 przed dolną stacją kolei PKL Gubałówka będzie można podziwiać umiejętności kuglarskie  i akrobatyczne artystów oraz spektakl z elementami pirotechniki scenicznej. Charakteryzacje i kostiumy utrzymane w kolorach zimy – odcieniach bieli, srebrai granatu, wprowadzą gości w świąteczny nastrój i klimat Krainy Światła. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Tego dnia w godz. 16:00-18:00 kolej linowo-terenowa na Gubałówkę kursuje bezpłatnie.

comments powered by Disqus