Jakie są największe zaskoczenia na początku rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2022/2023?

Po dziewięciu kolejkach PKO BP Ekstraklasy, fani piłki nożnej mogą przecierać oczy ze zdumienia, gdyż nikt nie spodziewał się wielu wyników. Niektóre kluby rozczarowały swoich fanów, inne natomiast pokazały się z bardzo dobrej strony.

Który zespół pokazał się ze szczególnie dobrej strony?

Wisła Płock przed sezonem była typowana do walki o utrzymanie i gdyby po pierwszych kolejkach miano wybierać underdoga, byliby to z pewnością Nafciarze. Wisła Płock choć w ostatnich spotkaniach nieco spuściła z tonu to jednak początek miała doskonały. Słowacki szkoleniowiec P. Stano dotarł do swoich zawodników, potrafił ich zmotywować do świetnej gry, co ważne nie było widać w grze Płocczan żądnej przypadkowości. Wisła ma świetnych zawodników, którzy nie poradzili sobie na zagranicznych boiskach, jednak w Polsce należą do elity, chodzi tutaj m.in. o Dominika Furmana, Jakuba Rzeźniczaka. Kolejne spotkania pozwolą stwierdzić, czy zespół z Płocka już się wyszalał czy też jest w stanie w dalszym ciągu w równie porywającym stylu i awansować co najmniej do eliminacji Ligi Konferencji UEFA.

Kto oprócz Wisły Płock pokazał się z dobrej strony na początku sezonu 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy?

Zbigniew Boniek przed rozpoczęciem sezonu powiedział, że Widzew Łódź jest w stanie powalczyć o mistrzostwo Polski. Oczywiście można powiedzieć, że przez byłego gwiazdora klubu z Łodzi przemawia sympatia, jednak to co należy oddać Widzewowi, że grają dobrą piłkę, biorąc pod uwagę postawę beniaminków, eks klub Zbigniewa Bońka i Marka Citki wniósł najwięcej. Widzew ma grono wielkich fanów z których wielu pamięta doskonale czasy, kiedy to drużyna występowała w fazie grupowej Champions League. Łodzianie próbują odnaleźć na nowo swoją tożsamość, z pewnością chcą powrócić do tego z czego byli znani przed laty, chodzi tutaj o tzw. 'widzewski charakter'. Drużyna zawsze grała do końca, z wiarą w odniesienie końcowego triumfu. W obecnym sezonie takim pozytywnym symbolem powrotu do tych dobrych wzorców z przeszłości było spotkanie przeciwko Warcie Poznań, które zostało rozstrzygnięte dopiero w doliczonym czasie gry.

Bardzo dobrze w obecny sezon weszły drużyny Cracovii oraz Radomiaka Radom. Drużyna z Radomia zaskakuje w pozytywny sposób, gdyż wydawało się, że będzie walczyła o ligowy byt. Radomiak gra świetną piłkę, optycznie mogą się bardzo podobać, gdyż w składzie występuje wielu kreatywnych Brazylijczyków oraz Portugalczyków. Co do Cracovii to najstarsi kibice drużyny nie pamiętają już zapewne, kiedy 'Pasy' prezentowały się równie dobrze w pierwszych kolejkach sezonu. Janusz Filipiak marzył o tym, żeby 'Pasy' grały równie dobrze co przed laty Wisła Kraków prezesa Bogusława Cupiała. Oczywiście, nadal wiele brakuje do tego by tak się stało, jednak zawsze należy zrobić ten pierwszy krok, który drużyna właśnie uczyniła.

Stal Mielec jest kolejnym pozytywem nowo rozpoczętego sezonu. Mielczanie grają z polotem oraz z wielką wiarą w sukces, wyprzedzają na początku sezonu wiele teoretycznie mocniejszych klubów, m.in. Lechię Gdańsk oraz Jagiellonię Białystok.

Interesujesz się piłką? Sprawdź informacje sportowe na sport.betfan.pl. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018