Kolejny rekord krakowskiego lotniska

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Kraków Airport chwali się kolejnym wzrostem liczby pasażerów. Początek roku 2020 lotnisko otworzyło z kolejnym rekordem.

–  W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 628 906 pasażerów. To 23% wzrost w stosunku do stycznia 2019 roku, czyli o 118 285 pasażerów więcej – informuje zespół prasowy Kraków Airport.

American Airlines ląduje w Krakowie

W tym roku pasażerów lotniska czeka wiele nowości. W tym nowe połączenia – łącznie ma być ich 15. American Airlines uruchomi od 7 maja połączenie do Chicago pięć razy w tygodniu. Samoloty Air France codziennie  od 29 marca będą latać do Paryża.

Od 3 maja uruchomi nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Nowego Jorku. Jednocześnie narodowy przewoźnik zwiększy liczbę lotów z Krakowa do Chicago – z 3 do 5 połączeń tygodniowo.

Nowymi krajami w siatce połączeń Kraków Airport będą Albania (połączenia czarterowe) i Czarnogóra (połączenia regularne). Ponadto Wizz Air uruchomi połączenia do Londynu, Zaporoża, Barcelony, Mediolanu, Trondheim, Haugesund, Stavanger, Bergen, Bolonii, Tromso, Verony. Linie lotnicze Ryanair latać będą do Podgoricy. W 2020 r. przewidzianych jest 15 nowych połączeń