Na tę wiadomość czekali mieszkańcy Prokocimia i Bieżanowa

fot. ZDMK/Krzysztof Wojdowski

Ponad siedem milionów złotych będzie kosztował remont ulicy Teligi. Prace rozpoczną się w najbliższy poniedziałek i potrwają maksymalnie do maja.

Jak mówi Krzysztof Krzysztof Wojdowski z Zarządu Dróg Miasta Krakowa, prace będą polegać na przeprowadzeniu kompleksowego remontu metodą nakładkową na całej długości ulicy, czyli od skrzyżowania z Wielicką aż do Jerzmanowskich.

– W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się pracami brukarskimi. Dopiero po zakończeniu tego etapu przyjdzie czas na zrywanie starego asfaltu i układanie nowej nawierzchni. Oczywiście, w miejscach gdzie będzie to konieczne, wzmocnimy podbudowę drogi – podkreśla.

Urzędnik informuje, że w trakcie pierwszego etapu (prace brukarskie) niektóre miejsca parkingowe mogą być niedostępne. Pracownicy wykonawcy będą musieli wtedy wymienić m.in. zniszczone krawężniki oraz poprawić studzienki kanalizacyjne.

– Trzeba się liczyć z tym, że okresowo na tej ulicy może dochodzić do zawężeń. Generalnie będziemy starać się utrzymywać normalny ruch na ulicy Teligi – wyjaśnia Wojdowski.

Prace potrwają maksymalnie do maja. Koszt inwestycji wynosi ponad siedem milionów złotych, z czego 90 procent pochodzi z budżetu państwa na przygotowania do organizacji Igrzysk Europejskich w tym roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim