Pobicie, kradzież i gwałt na 19-latce. Policja zatrzymała sprawców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali sprawców bulwersującego przestępstwa, do którego doszło 20 lutego. Bandyci napadli na parę 19-latków. Pobili młodego mężczyznę, a następnie podszywając się pod policjantów przeszukali i okradli jego mieszkanie. Kobieta zmuszona do obecności podczas najazdu na mieszkanie znajomego, została następnie zgwałcona.

20 lutego, około godz. 3 nad ranem, do idących ulicą w centrum Krakowa dwojga znajomych podeszło trzech mężczyzn, którzy w nachalny sposób zaczęli proponować kupno narkotyków. – Na odmowę kupna środków odurzających mężczyźni zareagowali wybuchem agresji. Dwóch sprawców zaciągnęło siłą 19-letniego chłopaka za róg ulicy i tam dotkliwie go pobili i skopali. Leżącemu ukradli kluczyki do samochodu, 40 złotych i dokumenty – relacjonuje st.asp. Dariusz Łach z zespołu prasowego małopolskiej policji.

To jednak był dopiero początek. Przestępcy odczytali adres zameldowania z legitymacji szkolnej pobitego. Postanowili sprawdzić, co jeszcze cennego ma w mieszkaniu. Liczyli także, że w jego pobliżu stoi samochód, do którego mieli już kluczyki. Nie interesując się już więcej pokrzywdzonym, zmusili jego 19-letnią koleżankę, aby wsiadła z nimi do taksówki i pojechali pod adres z legitymacji.

Przedstawili się jako policjanci

W mieszkaniu w Krowodrzy była 73-letnia babcia chłopaka. Kobieta bez oporów wpuściła do środka dwóch sprawców, bo przedstawili się jako policjanci prowadzący sprawę jej wnuka, który został zatrzymany za narkotyki. Oddali starszej pani legitymację szkolną, ale zakomunikowali, że muszą przeszukać mieszkanie.

– Podczas tych „czynności” ukradli wartego 2 tysiące złotych laptopa oraz kartę bankomatową wraz z kodem. Wypytywali także o samochód wnuka, ale okazało się, że Volkswagena Golfa nie ma w Krakowie, więc opuścili mieszkanie – mówi Dariusz Łach.

Jak ustalili policjanci, sprawcy usiłowali tej nocy kilkukrotnie wypłacić pieniądze przy pomocy skradzionej karty, ale nie udało im się to z powodu braku środków na koncie. – Na sam koniec 19-latka, która od samego początku była zmuszana siłą do asystowania we wszystkich czynnościach sprawców, stała się ofiarą seksualnej napaści. Nad ranem, zgwałcona i okradziona dziewczyna została puszczona wolno – informuje przedstawiciel policji.

Wszyscy trzej złapani

Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego ze sprawców, 22-letniego mieszkańca Krowodrzy. Dzień później – kolejnego podejrzewanego, 21-latka z Bronowic. Okazało się, że trzecim ze sprawców był 25-latek, który dzień po opisywanym napadzie został zatrzymany w innej sprawie, za serię niedawnych napadów na sieci sklepów spożywczych. Co więcej, ten sam mężczyzna był poszukiwany przez sąd, bo miał trafić do więzienia na dwa lata za popełnione wcześniej przestępstwo.

Wszyscy mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice
comments powered by Disqus