Śmiertelne potrącenie kobiety na Kapelance

fot. Komenda Miejskiej Policji w Krakowie

W piątek nad ranem na ul. Kapelanka doszło do tragicznego wypadku. Kierowca utracił panowanie nad pojazdem i potrącił 51-letnią kobietę. Niestety nie udało się jej uratować.

Do zdarzenia doszło koło godziny 5:50 na wysokości stacji benzynowej Krak Tar.

– Kierowca pojazdu osobowego marki Skoda jadący od ulicy Monte Cassino w kierunku Kobierzyńskiej utracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił idącą bądź jadącą na hulajnodze kobietę. W tej chwili trwają jeszcze ustalenia – informuje Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Mimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła.

– Sprawca lub sprawcy oddalili się pieszo z miejsca zdarzenia, porzucając samochód. Obecnie prowadzone są czynności poszukiwawcze za mężczyzną lub mężczyznami – wyjaśnia Piotr Szpiech.

AKTUALIZACJA:

Około godziny 7:30 policjanci zatrzymali nieopodal miejsca wypadku dwóch mężczyzn w wieku 16 i 26 lat. Obaj zostali przebadani pod kątem trzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie starszego mężczyzny wykazało ponad 2 promile.

Zatrzymani zostali przewiezieni do pobliskiego komisariatu, gdzie zostaną przesłuchani oraz poddani badaniom pod kątem obecności środków odurzających w ich organizmie. Ponadto policjanci będą wyjaśniać, który z mężczyzn prowadził pojazd w czasie, kiedy doszło do zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku w ruchu lądowym, którego następstwem jest śmierć innej osoby, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Natomiast nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


KMP Kraków
KMP Kraków