Szaleńczy pościg na zakopiance. Pirat konsultował z adwokatem, czy się zatrzymać [VIDEO]

Ok. 170 km/h na terenie zabudowanym, „lewe” tablice rejestracyjne, wyprzedzanie na skrzyżowaniu – trudno wypisać wszystkie przewinienia kierowcy, który w miniony czwartek pomiędzy Gajem a Mogilanami uciekał przed patrolem grupy „Speed”.

Zaczęło się zupełnie standardowo. W czwartkowy poranek w Libertowie patrol jadący nieoznakowanym bmw zauważył kierowcę Mercedesa CLK 63 AMG, który popełnił wykroczenie drogowe. Z pasa do skrętu w prawo pojechał na wprost, po czym zmieniając pas ruchu zmusił innego kierowcę do hamowania.

Policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania i wskazali miejsce kontroli, jednak kierowca mercedesa zlekceważył te polecenia. Wówczas patrol wyprzedził go i wydał kolejne polecenie – podążania za radiowozem. Jednak gdy tylko radiowóz zjechał w kierunku miejsca kontroli, kierowca sportowego auta przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

W policyjnym komunikacie czytamy, że uciekinier skwapliwie korzystał z dużej mocy, ponad 480 KM, swego samochodu i stosował też inne wybiegi aby zgubić pościg. W pewnej chwili zjechał na stację benzynową licząc że policjanci go przeoczą.

W trakcie ucieczki popełnił szereg kolejnych wykroczeń, takich jak wyprzedzanie na skrzyżowaniu i kilkukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości. Pościg trwał od miejscowości Gaj do Mogilan, gdzie pojazd został zablokowany.

Uciekał przed karą

Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego. Już wcześniej miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary aresztu do czterech spraw, w toku których zasądzono mu odbycie łącznie 46 dni odsiadki. Strach przed zakładem karnym, jak tłumaczył, był przyczyną jego zachowania. Dodał, że w trakcie ucieczki konsultował telefonicznie z adwokatem czy zatrzymać się do kontroli.

Dodatkowo okazało się, że mercedes, którym się poruszał, nie był zarejestrowany w Polsce i posiadał tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. 32-latek z kolei został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe tygodnie.

comments powered by Disqus