Szykuje się kolejna podwyżka za pobyt w izbie wytrzeźwień. Decyzja w rękach radnych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Gmina planuje kolejną podwyżkę za trzeźwienie w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Jeśli zgodzą się na to radni, pobyt tam ma być droższy o 44 zł.
Ostatnim razem opłata za pobyt w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień przy ul. Rozrywka 1 została podniesiona początkiem ubiegłego roku – z 343 do 393 zł. Obecnie planowana przez miasto podwyżka jest nieco mniejsza: ma wynieść 44 zł.

Prezydent Krakowa podpisał już zarządzenie w tej sprawie. Teraz projekt uchwały trafi pod obrady Rady Miasta Krakowa. Jeśli radni wyrażą zgodę na podwyżkę, za trzeźwienie trzeba będzie zapłacić 437 zł. Skąd taka kwota? Wynika z obwieszczenia ministra zdrowia, które zostało opublikowane końcem stycznia tego roku. Podano w nim, że po waloryzacji maksymalna wysokość opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień wynosi 437,81 zł.

Jeśli radni przegłosują uchwałę, wejdzie ona w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Krakowscy urzędnicy podkreślają, że dzięki podwyżce więcej pieniędzy wpłynie do gminnego budżetu.

W ostatnich dniach miasto podało z kolei, że w efekcie obowiązującego od lipca ubiegłego roku nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu w sklepach, spadła liczba osób, które trafiają do izby wytrzeźwień.
News will be here