Wisła Kraków. W sparingu też remis, Fazlagić na boisku

W wyjściowym składzie bronił Kamil Broda, na początku sezonu drugi bramkarz Wisły fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Wisła Kraków zremisowała 1:1 w sparingu z Hapoelem Jerozolima, czwartym zespołem izraelskiej ekstraklasy. W spotkaniu wystąpił drugi garnitur drużyny Radosława Sobolewskiego.

W pierwszym składzie znaleźli się zawodnicy, którzy w ogóle nie zagrali w sobotę z Górnikiem Łęczna lub tacy, którzy weszli na boisko dopiero w drugiej połowie: Dawid Szot, Patryk Gogół, Angel Baena i Szymon Sobczak.

Wisła Kraków – Hapoel Jerozolima. Jaki wynik?

W pierwszym kwadransie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźny strzał głową oddał Tachi. Bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę, a poprawka Hiszpana po walce w polu karnym była niecelna. Wiślacy objęli prowadzenie w 21. minucie. Z prawej strony piłka trafiła pod nogi Karola Tokarczyka, który z bliska dopełnił formalności. Niespełna 19-letni ofensywny pomocnik latem został włączony do kadry pierwszej drużyny.

Drużyna z Izraela, która w tych dniach przebywa na zgrupowaniu w ośrodku treningowym Cracovii w Rącznej, wyrównała cztery minuty później. Gospodarzom nie udało się przeciąć prostopadłego podania do Ofeka Bitona, który wyszedł sam na sam z Kamilem Brodą.

Wisła Kraków. Enis Fazlagić na boisku

W drugiej połowie na środku obrony występował Tachi. Zimą przychodził do klubu jako nominalny obrońca, jednak trenerzy wystawili go dotąd na pozycji defensywnego pomocnika. Kibice mogli też oglądać zawodników z czwartoligowych rezerw i juniorów.

Po długiej przerwie koszulkę z białą gwiazdą założył Enis Fazlagić, który wrócił z wypożyczenia do Dunajskiej Stredy. Wisła chętnie rozstałaby się z Macedończykiem, ponieważ nie wiąże z nim przyszłości. 23-latek nie jest też tani w utrzymaniu, a koszty są o wiele większe, gdyż jest pracownikiem spoza Unii Europejskiej. Na razie nie udało się z nim rozwiązać umowy (jak w przypadku Dora Hugiego) lub znaleźć innego rozwiązania.

W niedzielę z drużyną Hapoelu mierzyła się Cracovia. Zespół Jacka Zielińskiego wygrał 1:0 po golu z dystansu.

Wymiana murawy na stadionie Wisły

W środę na stadionie przy ulicy Reymonta rozpocznie się układanie nowej naturalnej nawierzchni, która jedzie do Krakowa z Węgier. Obiekt ma być gotowy do użytku w przyszłym tygodniu, a pierwsze spotkanie odbędzie się 5 sierpnia ze Stalą Rzeszów. Tego dnia kibice będą żegnać kończącego karierę Jakuba Błaszczykowskiego.

W niedzielę drużynę Sobolewskiego czeka ligowe spotkanie z Polonią Warszawa, beniaminkiem I ligi.

Wisła Kraków – Hapoel Jerozolima 1:1 (1:1)

Bramki: Tokarczyk (21.) – Biton (25.).

Wisła: Broda (46. Biegański) – Szot (77. Wiśniewski), Moltenis (64. Fazlagić), Colley, Wiśniewski (22. Krzyżanowski) – Gogół (77. Kutwa), Tachi – Baena (64. Pieniądz), Tokarczyk (46. Szywacz), Młyński – Sobczak (46. Stanek).