Wysokie zwycięstwo Garbarni. Smutne pożegnanie Hutnika. Wieczysta straciła punkty

Garbarnia Kraków w ostatnim meczu sezonu wysoko pokonała w Ostródzie drużynę tamtejszego Sokoła. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. Hutnik Kraków na pożegnanie z II ligą przegrał z Ruchem Chorzów 0:1. W IV lidze Wieczysta Kraków zremisowała z Dalinem Myślenice 2:2.

Po 34. rozegranych kolejkach Garbarnia w ligowej tabeli uplasowała się na 8. miejscu. W ostatnim meczu sezonu nie miała już szans na grę w barażach, ale wysoko pokonała spadkowicza z II ligi. Spotkanie nie było jednak jednostronne, ponieważ Sokół, który w tym sezonie wygrał zaledwie dwa mecze – z innym spadkowiczem Hutnikiem Kraków i walkowerem z GKS-em Bełchatów, który wycofał się z rywalizacji, chciał godnie pożegnać się z kibicami.

Worek z bramkami rozwiązał Wiktor Szywacz w 9. minucie spotkania, ale chwilę później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przed upływem pół godziny gry Szywacz strzelił kolejną bramkę, po której przyjezdni zeszli do szatni z korzystnym wynikiem.

Po zmianie stron Sokół po samobójczym trafieniu Kamila Bentkowskiego znów miał remis, ale Garbarnia szybko odpowiedziała dwoma trafieniami Michała Feliksa i Mateusza Nowaka. Mimo to mecz w dalszym ciągu trzymał w napięciu, gdyż ambitni gospodarze szukali kolejnych trafień, które udało im się zdobyć. W 87. minucie był remis 4:4. Sama końcówka należała jednak do krakowian. Przed końcowym gwizdkiem Garbarnia zdobyła jeszcze trzy trafienia.

Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków 4:7 (1:2)

Bramki: Klimek (11.), Bentkowski (52. sam.), Sobotka (69.), Skórecki (87.) – Szywacz (9., 27.), Feliks (55.), Nowak (61.), Purcha (88., 90. k), Słomka (90.).

Sokół: Kąkolewski – Dowgiałło, Rogala, Klimek, Dzięcioł (63. Rugowski) - Słupski (56. Sobotka), Kurowski, Skórecki, Lias, Święty (83. Żyznowski) – Mysiorski (56. Turek).

Garbarnia: Frątczak – Warczak (46. Bentkowski), Kardas, Nakrosius, Bartków – Marszalik (57. Nowak), M. Duda, Szywacz (74. Purcha), K. Duda (57. Słomka), Feliks – Kuczak.

Żółte kartki: Dzięcioł, Klimek – M. Duda, Feliks, Kuczak, Słomka.

Sędziował Szymon Lizak (Poznań).

Porażka z Ruchem Chorzów

Hutnik Kraków przegranym meczem wyjazdowym pożegnał się z II ligą. W swoim ostatnim meczu krakowanie dzielnie stawiali czoła wyżej notowanemu rywalowi. Ruch zdobył bramkę w 10. minucie spotkania, a następnie przeszedł do defensywy. Hutnik za sprawą Łukasza Skrzypka obił słupek, a w drugiej połowie wyraźnie dominował. Bramki jednak nie udało mu się zdobyć.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:0 (1:0)

Bramka: Foszmańczyk (10.).

Ruch: Bielecki - Kulejewski, Zubkow, Szywacz - Żuk (75. Mokrzycki), Marković, Wyroba, Żagiel (60. Malec), Foszmańczyk (46. Janoszka), Wójtowicz (69. Bąk) - Stępień (46. Szczepan).

Hutnik: Leszczyński - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Jurkowski (7. Skrzypek, 63. Elorhan), Becht (76. El Bouh) - Andrzejewski, Drąg, Świątek, Zawadzki - Lelek (76. Wilczyński), Wyjadłowski (63. Chmiel).

Żółte kartki: Wyroba, Bąk – Hoyo-Kowalski.

Sędziował Marcin Szrek (Kielce).

Remis Wieczystej

Dalin Myślenice wysoko zawiesił poprzeczkę liderowi czwartej ligi. Wieczysta potrzebowała dłuższej chwili, aby zaatakować bramkę i objąć prowadzenie. Zanim jednak Maksymilian Hebla zdobył trafienie w 38. minucie, gospodarze mieli kilka sytuacji, przy których zabrakło im szczęścia.

Po zmianie stron za sprawą Łukasza Kowalskiego los się jednak odwrócił. Obrońca Dalinu ku ogromnej radości miejscowych zdobył dwa trafienia. Przed drugą w sezonie porażką Wieczystą uratował na trzy minuty przed końcem meczu Damian Guzik.

Dalin Myślenice - Wieczysta Kraków 2:2 (0:1)

Bramki: Kowalski (53., 66.) – Hebel (38.), Guzik (87.).

Dalin: Krzyżanowski – Przetocki (85. Tokarz), Stawarczyk, Kowalski, Biel (83. Gunia) – Górecki, Jędrzejowski, Wojtan (90. T. Ostafin), Reczulski (62. Kałat), Cienkosz – B. Ostafin (81. Sobala).

Wieczysta: Plewka – Bąk, Michalski, Jampich, Kumah – Pietras (77. Linca), Moulin, Majewski (67. Misak) – Peszko, Jankowski, Hebel (67. Guzik).

Żółte kartki: Jędrzejowski, Sobala – Michalski, Peszko, Pietras, Kumah, Moulin.

Sędziował: Marek Kulczyk (Regulice).